"Jeśli jesteś chłopem – oddaj krew!" – sukces akcji
czwartek, 14 marca 2013 14:27

Sukces akcji

Prawie 28 litrów krwi udało się pozyskać dzięki akcji „Honorowego oddawania krwi im. ks. Artura Babika”, którą zorganizowano w ubiegłą niedzielę w Korzennej. Drogocennym płynem podzielił się także nasz ksiądz Proboszcz Emil Myszkowski.11 akcja honorowego oddawania krwi organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Korzennej zakończyła się sukcesem. Chęć oddania krwi zadeklarowało 75 osób, jednak zakwalifikowały się 62 z nich. Zebrano 27,9 litrów krwi.  - Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie akcją i jej powodzeniem wyraziła także Mama zmarłego ks. Artura, która w godzinach popołudniowych skontaktowała się z naszym Naczelnikiem w celu uzyskania informacji o przebiegu i rezultatach zbiórki krwi. W imieniu swoim i bliskich wyraziła ogromne zadowolenie z ilości zebranej krwi – czytamy na stronie OSP Korzenna.

Akcję zorganizowano już po raz 11. W tym roku zmieniono nazwę „WAMPIRIADA” na „AKCJĘ HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI IM. KS.ARTURA BABIKA”. Śp. ksiądz Artur był wikariuszem w Parafii Korzenna w latach 2006-2009. Związany z tamtejszą strażą pożarną, wspierał druhów i sam oddawał krew w organizowanych przez OSP akcjach. - Choć od jego śmierci mija prawie 3 lata, to wciąż pamiętamy jak wołał z ambony „Jeśli jesteś chłopem – oddaj krew!”, po czym sam szedł do remizy i oddawał cząstkę siebie – mówią Druhowie z OSP Korzenna.

W akcji honorowego krwiodawstwa wzięli udział również kapłani – ks. Emil Myszkowski – proboszcz naszej parafii praz ks. Edward Litak - proboszcz parafii Jasienna. Kolejna akcja odbędzie się 22 września 2013 roku.

Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ
O akcji pisaliśmy TUTAJ

 

Reda

„Jeśli jesteś chłopem – oddaj krew!” – sukces kolejnej akcji

Prawie 28 litrów krwi udało się pozyskać dzięki akcji „Honorowego oddawania krwi im. ks. Artura Babika”, którą zorganizowano w ubiegłą niedzielę w Korzennej. Drogocennym płynem podzielił się także nasz ksiądz Proboszcz Emil Myszkowski.

11 akcja honorowego oddawania krwi organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Korzennej zakończyła się sukcesem. Chęć oddania krwi zadeklarowało 75 osób, jednak zakwalifikowały się 62 z nich. Zebrano 27,9 litrów krwi.  - Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie akcją i jej powodzeniem wyraziła także Mama zmarłego ks. Artura, która w godzinach popołudniowych skontaktowała się z naszym Naczelnikiem w celu uzyskania informacji o przebiegu i rezultatach zbiórki krwi. W imieniu swoim i bliskich wyraziła ogromne zadowolenie z ilości zebranej krwi – czytamy na oficjalnej stronie OSP Korzenna.  
Akcję zorganizowano już po raz 11. W tym roku zmieniono nazwę „WAMPIRIADA” na „AKCJĘ HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI IM. KS.ARTURA BABIKA”. Śp. ksiądz Artur był wikariuszem w Parafii Korzenna w latach 2006-2009. Związany z tamtejszą strażą pożarną, wspierał druhów i sam oddawał krew w organizowanych przez OSP akcjach. - Choć od jego śmierci mija prawie 3 lata, to wciąż pamiętamy jak wołał z ambony „Jeśli jesteś chłopem – oddaj krew!”, po czym sam szedł do remizy i oddawał cząstkę siebie – mówią Druhowie z OSP Korzenna.
W akcji honorowego krwiodawstwa wzięli udział również kapłani – ks. Emil Myszkowski – proboszcz naszej parafii praz ks. Edward Litak - proboszcz parafii Jasienna.
Kolejna akcja odbędzie się 22 września 2013 roku.
Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ
O akcji pisaliśmy TUTAJ
Reda

 

Created by Szczepan Sikoń