Uniwersytet na wsi – zapisz się na darmowe studia w Krużlowej
sobota, 03 lutego 2018 08:19

Uniwersytet na wsi

Studiowanie na wsi stanie się możliwe, bo w Krużlowej ruszą zajęcia w ramach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Publikujemy harmonogram i tematykę zajęć oraz wyjaśniamy kwestie techniczne funkcjonowania uczelni.

 

 

 

 

Wykłady w Krużlowej to nie szkółka niedzielna, ale uniwersytet funkcjonujący w ramach działalności Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Nauczanie społeczne Kościoła zmierza do podejmowania praktycznych działań, zmieniających rzeczywistość. Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II ma być próbą przejścia od teorii do praktyki.

 

Wykłady w ramach zajęć odbywają się w pięciu miejscowościach, m.in. w Krużlowej (w auli przy Parafii). Słuchaczem może być każdy kto ukończył 18 lat, a udział w nich jest darmowy. Wykłady odbywają się raz w miesiącu (w Krużlowej we wtorki) w godzinach od 17.00 do 19.00. Na zajęciach studenci będą rozmawiać nie tylko o wierze i Kościele, ale także dyskutować o kwestiach takich jak np. handel w niedzielę, wyzwania współczesności, bierność społeczna… Rekrutacja trwa do 5 lutego. Żeby zapisać się na studia wystarczy wypełnić formularz online TUTAJ

 


 

Każdy słuchacz otrzyma indeks, w którym będzie zaznaczał swoją obecność oraz wpisywał tematykę wykładów. Zajęcia nie będą odbywać się w cyklu akademickim, ale semestralnym, co oznacza, że zapisując się na semestr letni (od lutego), nie ma obowiązku kontynuowania nauki w semestrze zimowym. Na zakończenie zajęć, każdy otrzyma certyfikat uczestnictwa. Semestr nie kończy się egzaminem, natomiast studenci mogą zostać poproszeni o napisanie pracy na jakiś temat. – Nie po to byście byli oceniani, ale w trosce o Wasz rozwój – wyjaśnia podczas rozmowy pracownik Sekretariatu UNSJP II w Tarnowie.

 

 

Taka forma studiowania jest polecana przede wszystkim osobom, które chcą zwiększyć swoją świadomość w kwestiach społecznych, kulturowych, politycznych i gospodarczych, a przy tym poznać mechanizmy rządzące światem i nabrać zdrowego dystansu do otaczającej nas rzeczywistości.

 

Terminy wykładów:

  • 6 lutego (wtorek)
  • 6 marca (wtorek)
  • 3 kwietnia (wtorek)
  • 15 maja (wtorek)
  • 12 czerwca (wtorek)

Zajęcia odbywają się w godzinach od 17:00 do 19:00.

 

Tematyka zajęć TUTAJ

 

 

 

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń