Pocztówka z Etiopii - dostałeś kiedyś taką?
sobota, 03 lutego 2018 09:04

Pocztówka z Etiopii

Agata wylądowała wczoraj na Czarnym Lądzie. Przez miesiąc jako wolontariuszka będzie wraz ze Świeckimi Misjonarzami Kombonianami będzie prowadzić warsztaty edukacyjno-formacyjne dla młodzieży. Możecie wesprzeć działalność dziewczyny, wpłacając drobną kwotę na dojazd i wyżywienie dla dzieciaków, które wezmą udział w zajęciach. Oprócz ich dozgonnej wdzięczności, zyskacie pocztówkę z Etiopii!

 

 

 

Agatę Osmendę poznałam w Krakowie, gdy cztery lata temu przygotowywałam się do wyjazdu na doświadczenie misyjne do Ugandy.  Obie byłyśmy zaangażowane w Ruch Świeckich Misjonarzy Kombonianów, działający przy Kombonianach w Krakowie (Zgromadzeniu w którym jest o. Andrzej Filip z Koniuszowej).

 

Agata wróciła do Afryki, ponownie na miesiąc, ale tym razem do Etiopii, by na terenie parafii Dongora w Awassie wraz z czwórką innych Polaków organizować spotkania i warsztaty edukacyjno-formacyjne dla tamtejszej młodzieży. - Z powodu braku środków młodzi ludzie nie mają możliwości rozwijać się, więc dzięki środkom z akcji umożliwimy im to – mówi 25-latka z Jaworzna.

 

 


 

 

Za fundusze zebrane podczas akcji „Pocztówka z Etiopii 2” zostanie zakupiona m.in. żywność dla uczestników warsztatów. - Podczas warsztatów nie będzie cateringu jaki my znamy. Plemię Sidamo je koczo, które robi się z miąższu fałszywych bananowców, który fermentuje w ziemi przez kilka czy nawet kilkanaście tygodni – wyjaśnia Agata.

  

 

Angażując się w akcję wesprzesz działania rozwoje na terenie zamieszkałym przez Sidamo. Kartka wykonana przez uczestników będzie podziękowaniem za Twój gest dla innych!


Aby wesprzeć młodych Etiopczyków i otrzymać pocztówkę z Afryki wystarczy, że do wtorku (6 lutego)

1) Przelejesz min. 15 zł na konto:
ING Bank Śląski: 84 1050 1445 1000 0090 8005 9893
Świeccy Misjonarze Kombonianie
ul. Skośna 4
30-383 KRAKÓW

Tytuł przelewu (koniecznie!): „Pocztówka z Etiopii”

 

2) Wyślesz maila na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W treści podając dane do wysyłki- imię, nazwisko, adres.
W załączniku wyślij potwierdzenie wykonania przelewu.

 

 

Pół roku temu informowaliśmy o podobnej akcji – „Pocztówka z Kenii 2” – wtedy Monika i Marta wylatywały na trzy miesiące do Lokichar (Kenia), by pomagać w ośrodku rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży. Wówczas w akcji wzięło udział 52 osoby, który przekazały łącznie 1978, 16 zł. Kwotę pomniejszoną o koszt wysłania kartek (228 zł) dziewczyny przekazały na wspomniany Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Lokichar oraz na misję w Amakuriat.

 

 

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

fot. źródło: FB: Pocztówka z Etiopii 2 i Pocztówka z Kenii 2

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń