Miłość w Orkiestrze – tutaj poznali się przyszli małżonkowie, a nabór trwa
poniedziałek, 05 lutego 2018 17:04

Dołącz do Orkiestry

Jolę i Adama połączyła miłość – do muzyki! Jolę zachęcił szwagier, więc zapisała się do Orkiestry Dętej OSP Mogilno razem z nim i dwoma siostrami, a Adam znalazł się tam za namową wójta Gminy Korzenna. Oboje grają w Orkiestrze od kilku lat, a tylko w duecie będą współgrać przez całe życie, bo za kilka miesięcy ich ślub. Ty też możesz dołączyć do szczęśliwców, bo orkiestra ogłosiła nabór na nowych członków. Doświadczenie i wiek nie grają jednak roli. Nie trzeba mieć nawet własnego instrumentu. Wystarczą chęci, sumienność i trochę wolnego czasu na próby i występy, podczas których można poznać nawet swoją przyszłą żonę czy męża.

 

 

Orkiestra Dęta OSP Mogilno to grupa z tradycjami. Funkcjonuje prawie od ośmiu lat, a swoimi występami uświetnia uroczystości kościelne, państwowe i gminne. Instrumentaliści biorą także udział w licznych konkursach i plebiscytach.

 

- Zawsze chciałem się nauczyć grać (i ciągle się uczę ), a dzięki namowom wójta Leszka Skowrona, trafiłem do Orkiestry. Tam poznałem Jolkę, moją przyszłą żonę i tak już zostałem razem z nią mówi Adam Wielgus z Lipnicy Wielkiej, który od ponad pięciu lat gra na saksofonie tenorowym

 

Pierwszy rząd (u góry) od lewej: Adam Wielgus, Janusz Zwolenik, Marek Zwolenik, Marek Rembiasz

Niżej stoją: Agata Bugara, Jolanta Sierotowicz, Andrzej Bogdał (kaplemistrz), Marzena Domin, Agnieszka Sierotowicz, Martyna Bacia

Kucają od lewej: Maciej Filip, Piotr Pęksa, Adam Zwolenik, Krystian Górka, Maciej Dominik, Jan Dominik

 

 

- Przynależność do orkiestry daje mi możliwość rozwoju swoich pasji ale najważniejsza jest chyba możliwość wspólnego muzykowania z innymi. Orkiestra daje możliwość własnego rozwojuuważa kierownik orkiestry Janusz Zwolenik z Mogilna, który gra na saksofonie tenorowym.

 

Pierwszy rząd od lewej: Marek Rembiasz, Marcin Konicki i Krystian Górka

Nad nimi od lewej: Maciej Filip, Janusz Zwolenik, Marek Zwolenik, Agnieszka Sierotowicz, Adam Zwolenik

 

- Muzyką interesowałam się od małego. Orkiestra daje mi satysfakcję z tego, co robię, tym bardziej, że nasza gra przynosi radość innym. Do orkiestry dołączyłam za namową obecnego kapelmistrza i nie żałuję bo czas spędzony na próbach i na występach będę zawsze wspominać z sentymentem – opowiada Marzena Domin z Jasiennej, grająca na saksofonie altowym.

 

- Do Orkiestry należę ponieważ muzyka to jedna z nierozłącznych rzeczy, które mam i robię w swoim życiu. Daje mi wiele możliwości, nowych atrakcji, znajomości oraz ciekawych, a nawet zabawnych chwil. W Orkiestrze czuję się bardzo dobrze ponieważ mam w niej wiele kolegów i koleżanek, którzy razem ze mną dbają o atmosferę i całokształt zespołu – mówi Marek Rembiasz z Nowego Sącza, który gra na trąbce, a w Orkiestrze prawie 3 lat.

 

- Początkowo do Orkiestry namawiał mnie pan Andrzej Bogdał, ale szybko się przekonałam do lekcji na barytonie. Spodobało mi się i zostałam – cieszy się Natalia Pach z Mogilna, która gra na saksofonie barytonowym, a w orkiestrze jest od grudnia 2013 roku.

 

 

Aby grać w Orkiestrze Dętej OSP Mogilno nie trzeba mieć własnego instrumentu, ponieważ w miarę możliwości będą one zapewnione osobom, które ich nie posiadają a chcą spróbować swoich sił. Umiejętności można rozwijać podczas lekcji gry na instrumencie od podstaw. Ponadto, udział w Orkiestrze daje też możliwość zapisania się do Szkoły Muzycznej w Korzennej, do której uczęszcza wielu członków Orkiestry.

 

 

Więcej o Orkiestrze Dętej OSP TUTAJ

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

Fot. Jadwiga Jelińska, plakat Agata Bugara

 

 

 

  

 

 

Created by Szczepan Sikoń