Próbowałeś pączka afrykańskiego? Od niego wielkie serce, a nie wielki brzuch
czwartek, 08 lutego 2018 18:10

Poślij pączka do AfrykiParadoksalnie - dzięki temu, że Ty się objadasz pączkami, ktoś nie będzie głodny. W sprzedaży są bowiem specjalne pączki afrykańskie, czyli takie, z których dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na zakup żywności dla dzieci z RPA i Czadu. Jeśli nie chcesz przesadzić z ilością zjedzonych pączków w Tłusty Czwartek, zaoszczędzone na słodkościach pieniądze możesz przesłać w postaci wirtualnego „pączka” do Misjonarzy Kapucynów, którzy zapewnią sierotom dożywianie.

 

 

 

Zjadając pączka w Tłusty Czwartek, możesz uratować czyjeś życie

Dosłownie, bo w całej Polce, także w Nowym Sączu, są kawiarnie i szkoły, które sprzedają pączki, a uzyskany dochód przekazują na projekty realizowane przez Kapucynów. W akcji „Wyślij pączka do Afryki” bierze udział Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej – czyli tzw. „Piątka” i „Gastronom” w Nowym Sączu. Kupując więc pączka od uczniów, przekazujesz pieniądze m.in. na żywność dla dzieci z Afryki. Paradoksalnie - dzięki temu, że Ty się zajadasz, ktoś nie będzie głodny.

 

 

 

Poślij pączka do Afryki

Zamiast objadać się pączkami, można je przesłać do Afryki przez Internet. Dokładniej - równowartość ich ceny, wpłacając dowolną sumę na konto Kapucynów. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią do misjonarzy z przeznaczeniem na utrzymanie dzieci. Nawet niewielka kwota może pomóc w zakupie tego, co niezbędne: posiłku w szkolnej stołówce, leków, środków opatrunkowych.

 

Posłać pączka do Afryki można TUTAJ

 

W tym roku Kapucyni pączkują by m.in. zorganizować dożywanie dzieci, zwłaszcza sierot, w szkole w miejscowości Ngaoundaye, na granicy trzech państw RŚA, Czadu i Kamerunu, a także w pięciu wioskach w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponadto na budowę studni głębinowej, by kobiety i dziewczęta nie musiały nosić ciężkich karnistrów z rzeki oddalonej o 2 godziny drogi od domu, a także na leczenie osób niepełnosprawnych ruchowo.

 

 

 

Szczegółowy opis projektów TUTAJ

 

Akcja pomocy trwa od 8 lutego aż do Wielkanocy. W tym czasie można przesyłać „pączki”, a dokładnie równowartość ich ceny do Misjonarzy Kapucynów, którzy przeznaczą je głównie dla dzieci i sierot.

 

- Potrzebujemy Cię. Potrzebujemy Twojej pomocy. Dzisiaj możesz uratować czyjeś życie. To nie jest żart ani tania propaganda. To się dzieje teraz! – wołają o pomoc Bracia Kapucyni.

 

- Pączkuj z nami. W tym roku po afrykańsku. Niech zamiast brzucha urośnie Ci serce. Wielkie serce dla potrzebujących! – dodają.

 

 

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

fot. Jadwiga Jelińska

 

Created by Szczepan Sikoń