Aktualności
W odpoczynku chodzi o to, żeby nie być niewolnikiem
sobota, 15 czerwca 2019 15:26

Jak odpocząć bez wyjeżdżania z domu?

Tytuł tego artykułu miał być taki: „Jak odpocząć bez wyjeżdżania? Przepis na relaks w zaciszu własnego podwórka”. Zmienił go (niechcący) mój mąż, bo gdy zapytałam go o pomysł na relaks „w domu”, odpowiedział dokładnie to co napisałam w tytule: „W odpoczynku chodzi o to, żeby nie być niewolnikiem”. Niewolnikiem smartfonu, Internetu i telewizora.

Więcej…
 
„Daj se siana” czyli jak pięknie jest w miejscu, w którym masz szczęście mieszkać FELIETON
wtorek, 11 czerwca 2019 15:57

Natura i praca rąk ludzkich

„Daj se siana” - do dzisiaj się tak mówi, kiedy chcemy odwieść kogoś od jakiegoś pomysłu czy zamiaru. Znaczy to tyle co „odpuść sobie”, „daj spokój”, „zrezygnuj”… W dzisiejszym, bardzo gorącym wpisie, namawiam by potraktować to powiedzenie nie z przymrużeniem oka, ale dosłownie! Co mam na myśli i po co Ci siano? Co mają z tym wspólnego: ostrewka, pawąz i wóz lytrowy? Zachęcam do lektury.

Więcej…
 
Dorosłe dzieci też świętują
sobota, 01 czerwca 2019 08:05

Dorośli też świętują

Kupują watę cukrową na festynach, ciaprają się w kałużach, śmieją się bez powodu, ale i czują się bezradni, nie wszystko rozumieją i mają nadopiekuńczych rodziców. Dzieci? Nie! Dorośli! Oni są bardzo dziwni i naprawdę bardzo, bardzo śmieszni…

Więcej…
 
Co dać dziecku, które wszystko ma?
czwartek, 30 maja 2019 20:16

Dzień Dziecka

Tuż po Dniu Matki, wraz z przekładaniem kolejnych kartek kalendarza, narasta w dorosłych (zwłaszcza w rodzicach, dziadkach i chrzestnych) odwieczny problem – co dać dziecku gdy obudzimy się 1 czerwca? Zapobiegawczy już pewnie zrobili zakupy i wydali niemałe pieniądze na kolejną, modną zabawkę, która jest „fajna” i dziecko ją chce (nie mylić z potrzebuje!). Ale gros osób odkłada zakupy na ostatnią chwilę z prostej przyczyny – bo nie wie co kupić! Podpowiadam zatem, co zrobić, by nie wydać połowy wypłaty, nie zwariować w sklepie i najważniejsze – sprawić radość dziecku.

Więcej…
 
Zaginiony mężczyzna odnalazł się
środa, 29 maja 2019 08:45

Poszukiwania odwołane

Dzisiaj (29 maja) rano, Policja odwołała poszukiwania za zaginionym mężczyzną z Gminy Korzenna.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 25

Created by Szczepan Sikoń