Aktualności
Patryk otarł się o śmierć. Nie zostawiaj go samego – przyjdź w sobotę do szkoły
wtorek, 06 listopada 2018 16:12

Kiermasz dla Patryka O tym jak cienka jest granica między życiem a śmiercią przekonał się 17-letni Patryk Chronowski z Posadowej Mogilskiej. Wystarczył ułamek sekundy, by zmieniło się życie nastolatka i jego bliskich. To cud, że przeżył – mówią lekarze i rodzina. Patryk aktualnie przebywa w klinice Budzik w Warszawie, ale my możemy mu realnie pomóc będąc tu, na miejscu.

Więcej…
 
Zostawili po sobie ślad – ks. Leszek Kozioł i gen. Franciszek Gągor
niedziela, 04 listopada 2018 20:33

Zostawili po sobie ślad

Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie – mawiał humanista Antoni Kępiński. Choćby pojawił się w naszym życiu tylko na chwilę, coś do niego wnosi, coś zmienia. Osoby, które wspominamy dzisiaj, zmieniły bieg historii. Iskierka parafii Mogilno – ks. proboszcz Leszek Kozioł oraz pierwszy żołnierz Rzeczypospolitej – generał Franciszek Gągor to znamienite postaci, o których pamięć jest wciąż żywa.

Więcej…
 
Odeszli… ale nadal są. Wspominamy Marcina Rolę i Szczepana Sikonia
piątek, 02 listopada 2018 22:23

Pamiętajmy o naszych zmarłych dziadkach Początek listopada to czas szczególnej refleksji nad śmiercią i życiem. Dzisiaj i przez kolejne dni, na łamach portalu będziemy wspominać wyjątkowych mieszkańców związanych z parafią Mogilno, którzy choć odeszli, nie dają o sobie zapomnieć. Bo zapisali się na kartach historii gminy Korzenna i Sądecczyzny, a niektórzy nawet Polski i świata. Każdy z nich zmarł w innych okolicznościach i wieku; niektórzy nagle, inni po długiej chorobie. Ale po każdego śmierć przyszła zdecydowanie za wcześnie. W Zaduszki wspominamy śp. Marcina Rolę - ośmioletniego chłopca, który uczył dorosłych oraz śp. Szczepana Sikonia - społecznika jednoczącego ludzi.

Więcej…
 
Druga rocznica śmierci śp. Szczepana Sikonia
środa, 19 września 2018 13:16

Rocznica śmierci św. Szczepana Sikonia Czas biegnie nieubłaganie. Końca dobiega już drugi rok, kiedy to odszedł śp. Szczepan Sikoń – pomysłodawca i twórca strony www.parafiamogilno.pl.

Był człowiekiem orkiestrą, zajmującym się wieloma różnymi sprawami. Strażak, patriota, urzędnik, społecznik, altruista i wielki filantrop. Gotowy nieść pomoc wszystkim, którzy tego potrzebują. Ale przede wszystkim ukochany mąż, ojciec, syn i nasz wielki przyjaciel.

 

Więcej…
 
Zjazd Mogiln – zdjęcia do pobrania
czwartek, 12 lipca 2018 11:42

III Ogólnopolskie Spotkanie Mogilnian

Na prośbę naszych czytelników, również mieszkańców z wszystkich Mogiln w Polsce, udostępniamy zdjęcia z biesiady i całego pobytu gości na naszym terenie. Szukajcie się na zdjęciach i zapisujcie fotografie na pamiątkę niecodziennego spotkania.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 25

Created by Szczepan Sikoń