Aktualności
Majówka na wsi – czyli mieszkańcy mają swój sposób na wypoczynek
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 08:48

Majówka na wsi

Szczęśliwi, którzy mają aż dziewięć dni odpoczynku od pracy. Tym, którzy mogli wziąć dzisiaj oraz drugiego i czwartego maja wolne, czasu na odpoczynek na pewno nie zabraknie. Ale jak go przyjemnie i twórczo zagospodarować? Mieszkańcy Parafii Mogilno dzielą się pomysłami na majówkę na wsi.

Więcej…
 
Jest się czym chwalić – wielkanocne palmy w Mogilnie ZDJĘCIA
niedziela, 25 marca 2018 00:10

Palmy z mogilskiego wzgórza

Kolorowo i radośnie będzie jutro w katolickich kościołach. Wnętrza świątyń ubogacą bowiem wielkanocne palmy, przynoszone przez wiernych dla zachowania tradycji. Z czego i jak robi się palmę? Pytamy tych, którzy mogą pochwalić się nią co rok.

Więcej…
 
Co z tym czasem, jest ta zmiana czy nie?
czwartek, 22 marca 2018 19:07

Zmiana czasu już w sobotę

- Jest zmiana czasu czy nie? Bo nikt nic nie mówi, nawet w kościele nie zapowiadali, a zawsze ksiądz ogłaszał – zastanawiały się dwie mieszkanki Koniuszowej. Śpieszymy więc z odpowiedzią – zegarki musimy przestawić – w najbliższy weekend.

Więcej…
 
Jare Gody. Komu chciało się iść dzisiaj na wagary? O wiosenne porządki nawet nie pytamy…
środa, 21 marca 2018 22:44

Wiosna w kalendarzu, ale nie za oknem

Wiosnę powinniśmy czuć w powietrzu już trzy tygodnie temu. Astronomiczna była wczoraj, kalendarzową mamy dzisiaj. Tymczasem za oknem warstwa śniegu i przeraźliwe zimno. Trzeba zacisnąć zęby, naciągnąć czapkę na uszy i spróbować chociaż wprawić się wiosenny nastrój. Podsuwamy proste metody jak można to zrobić.

Więcej…
 
Dla Babci i Dziadka zdrowaśkę, znicz i kwiatka
poniedziałek, 22 stycznia 2018 21:00

Pamiętajmy o naszych zmarłych dziadkach

Podczas gdy wnuk składa życzenia babci i dziadkowi, wnuczka zapala swoim znicz na grobie. Bo nie każdy ma jeszcze szczęście, by pójść do babci i dziadka, zjeść świąteczne ciasto, ogrzać się u nich ciepłą herbatą i ich miłością… Niektórzy mogą już tylko odwiedzić ich na cmentarzu. I powspominać przeżyte z nimi chwile, bo choć dziadkowie odeszli, żyją wciąż w pamięci swoich wnuków.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 25

Created by Szczepan Sikoń