z Afryki i innych kontynentów
Nasz człowiek w telewizji – ks. Paweł Kociołek o tym, jak znalazł się na dużym ekranie
niedziela, 06 października 2019 09:56

Ksiądz Paweł Kociołek w telewizji

Chociaż nie ma go w Polsce, możemy go zobaczyć i usłyszeć co tydzień – w telewizji. Salezjanin Paweł Kociołek, misjonarz rodem z Koniuszowej, jest bowiem przewodnikiem po Bangladeszu w cyklu reportaży Telewizji Polskiej emitowanych w każdą niedzielę o godzinie 12.50 w TVP1. Podejrzewam, że ci, którzy zdążyli obejrzeć cztery dotychczasowe odcinki, zastanawiają się dlaczego program dotyczy misji akurat księdza Pawła. Znamy odpowiedź - z pierwszej ręki.

Więcej…
 
o. Andrzej Filip o swoim powrocie z Mozambiku do Polski
czwartek, 03 października 2019 18:37

O. Andrzej Filip wrócił do Polski

Nie mam w zwyczaju odbierać połączenia, gdy na ekranie komórki wyświetla się obcy numer. Pomimo to, kilka dni temu pośpiesznie chwyciłam jednak za telefon, przypuszczając, że dzwoni potencjalny klient, bo trzy godziny wcześniej zamieściłam ogłoszenie na portalu sprzedażowym. Usłyszawszy pytanie: - Pani Jadwiga?, bez zastanowienia przytaknęłam i uśmiechnęłam się na perspektywę łatwego zarobku. Jakież było moje zdziwienie, gdy po chwili rozmowy zdałam sobie sprawę, że po drugiej stronie jest o. Andrzej Filip!

Więcej…
 
Cyklon zniszczył dom o. Andrzeja Filipa. Potrzebna pomoc! ZDJĘCIA
piątek, 22 marca 2019 13:07

Wieści z MozambikuMisjonarz rodem z Koniuszowej oraz jego współbracia ze wspólnoty Kombonianów, mogą mówić o prawdziwym cudzie. Opatrzność Boża czuwała nad nimi, bo chociaż byli w domu gdy uderzył potężny cyklon Idai, wszyscy przeżyli. Miasto w którym mieszka o. Andrzej zostało zniszczone w 90 procentach, a liczba ofiar może sięgać nawet 1 000. To najgorszy kryzys humanitarny w Mozambiku.

Więcej…
 
Mife… co? Propozycja na ferie zimowe
piątek, 09 lutego 2018 17:17

Misyjne Ferie Zimowe To nie jest propozycja dla tych, którzy słysząc hasło „ojcowie misjonarze” wybuchają śmiechem. Niech żałują, bo cztery dni w Domu u Kombonianów są szalone! Spędza się ten czas wcale nie z nudnymi duchownymi, ale z pozytywnie zakręconymi misjonarzami, a przede wszystkim z rówieśnikami, którzy przyjeżdżają do Krakowa z różnych stron Polski, by spędzić tu niezapomniane ferie.

Więcej…
 
Próbowałeś pączka afrykańskiego? Od niego wielkie serce, a nie wielki brzuch
czwartek, 08 lutego 2018 18:10

Poślij pączka do AfrykiParadoksalnie - dzięki temu, że Ty się objadasz pączkami, ktoś nie będzie głodny. W sprzedaży są bowiem specjalne pączki afrykańskie, czyli takie, z których dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na zakup żywności dla dzieci z RPA i Czadu. Jeśli nie chcesz przesadzić z ilością zjedzonych pączków w Tłusty Czwartek, zaoszczędzone na słodkościach pieniądze możesz przesłać w postaci wirtualnego „pączka” do Misjonarzy Kapucynów, którzy zapewnią sierotom dożywianie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7

Created by Szczepan Sikoń