z Afryki i innych kontynentów
Misjonarz na post
sobota, 11 marca 2017 15:55

Misjonarz na post

Niedziela 12 marca to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Na całym świecie pracuje 2007 misjonarzy z Polski, a wśród nich pochodzący z Koniuszowej - o. Andrzej Filip i ks. Paweł Kociołek. Można zaadoptować ich na post.

Więcej…
 
Kazań nie będzie – zaproszenie na rekolekcje
sobota, 04 marca 2017 13:44

Rekolekcje Misyjne

Misjonarze Kombonianie zabiorą do Domu Pomocy Społecznej, a także pokażą jak wygląda codzienność w kenijskich slumsach. Zapraszają na weekendowe rekolekcje „na dobry początek”, podczas których możesz zwolnić i zastanowić się za czym i po co przez cały czas biegasz.

Więcej…
 
Bieda pod palmami – obalamy stereotypy o Misjonarzach
piątek, 06 stycznia 2017 23:43

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Dzisiejszy dzień przypomina, że to co misjonarze robią tam, my możemy robić tu. Chodzi o to, by dawać świadectwo, dzielić się uśmiechem i dobrym słowem, pomóc i po prostu być przy drugim człowieku.

Więcej…
 
Nasi Misjonarze
środa, 06 stycznia 2016 21:39

Pamiętamy o Misjonarzach

W Święto Trzech Króli w sposób szczególny łączymy się z tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę nieznającym Chrystusa. Dzisiaj nasze myśli kierujemy w stronę Azji oraz Afryki – pamiętamy o księdzu Pawle Kociołku posługującym w Bangladeszu oraz o. Andrzeju Filipie, który pełni misję w Mozambiku. Oddajemy im głos – przeczytajcie list od Księdza Pawła oraz wywiad z Ojcem Andrzejem

Więcej…
 
Ojciec Andrzej Filip o szamanach, malarii, budowie i pokoju
środa, 06 stycznia 2016 21:13

 

O. Andrzej Filip

Spotykam się z ojcem Andrzejem pod koniec jego urlopu w Polsce, na kilka dni przed jego powrotem do Mozambiku. Siadamy przy stole, kawa już na nas czeka. Ojciec Andrzej wypija łyk i niepewnie czeka na trudne pytania. Rozpoczynam więc rozmowę: co pijecie w Mozambiku?

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 3 z 7

Created by Szczepan Sikoń