z Afryki i innych kontynentów
Ratuj przedszkole w Ugandzie – szukamy 60 osób
sobota, 28 grudnia 2013 14:48

Ratuj przedszkole w UgandzieW przedszkolu Świętego Daniela Comboniego w Matany jest 422 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do tej pory, w placówce mogły się nie tylko uczyć, ale i zjeść posiłek, którego w domu często brakuje…  W ostatnim czasie pojawiły się problemy ze wsparciem zewnętrznym.

Więcej…
 
Bangladesz moim domem – wywiad z ks. Pawłem Kociołkiem
środa, 28 sierpnia 2013 09:58

Wywiad z Ks. Pawłem

Pochodzi z Koniuszowej, małej podsądeckiej wsi. Swój dom, ma również w Bangladeszu – muzułmańskim państwie w Azji Środkowej.  Wierny charyzmatowi, kontynuuje dzieło x. Jana Bosko. Jest dla młodzieży znakiem miłości Boga – mowa o księdzu Pawle Kociołku. W rozmowie z Jadwigą Jelińską, Salezjanin dzieli się swoimi przeżyciami, opowiada o budowaniu misji od podstaw, mieszkaniu w stajni, sile modlitwy i mocnej wierze mieszkańców Bangladeszu.

Więcej…
 
Uganda czeka
środa, 28 sierpnia 2013 09:40

Wyprawa misyjna

Jutro wylatuję do Ugandy. Przez miesiąc będę wolontariuszką w Gulu. Będę uczyć i organizować czas dzieciom z afrykańskiego plemienia Aczoli. Dziś zapraszam Was do śledzenia bloga ze swojej wyprawy misyjnej.

Więcej…
 
Pocztówka z Ugandy – wyślemy ją właśnie do Ciebie !
środa, 31 lipca 2013 18:13

Pocztówka z Ugandy

Ruszyła akcja Świeckich Misjonarzy Kombonianów „Pocztówka z Ugandy”. Dziewięć młodych osób zaangażowanych w ten ruch wraz z o. Maciejem Zielińskim, przez miesiąc przebywać będzie na północy tego kraju. Zamawiając pocztówkę z Czarnego Lądu wspiera się Dom Dziecka w Gulu, gdzie wolontariusze będą pracować.

Więcej…
 
Wieści z Mozambiku – o. Andrzej Filip pisze do nas
wtorek, 09 lipca 2013 12:38

Wieści z Mozambiku


Ojciec Andrzej Filip, pochodzący z Koniuszowej Misjonarz Kombonianin, przesyła nam wiadomości z Mozambiku – dzieli się swoim doświadczeniem na misji i śle ciepłe pozdrowienia. Publikujemy treść listu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 6 z 7

Created by Szczepan Sikoń