z Afryki i innych kontynentów
Pocztówka z Etiopii - dostałeś kiedyś taką?
sobota, 03 lutego 2018 09:04

Pocztówka z Etiopii

Agata wylądowała wczoraj na Czarnym Lądzie. Przez miesiąc jako wolontariuszka będzie wraz ze Świeckimi Misjonarzami Kombonianami będzie prowadzić warsztaty edukacyjno-formacyjne dla młodzieży. Możecie wesprzeć działalność dziewczyny, wpłacając drobną kwotę na dojazd i wyżywienie dla dzieciaków, które wezmą udział w zajęciach. Oprócz ich dozgonnej wdzięczności, zyskacie pocztówkę z Etiopii!

Więcej…
 
O. Andrzej Filip: - "Będę misjonarzem!" A co na to jego rodzina?
wtorek, 09 stycznia 2018 18:51

Ojciec Andrzej Filip

Andrzej Filip – młody chłopak z poczuciem humoru i głową pełną szalonych pomysłów odkrył powołanie misyjne. Z Koniuszowej – małej wsi na Sądecczyźnie został posłany do Mozambiku – państwa w południowo-wschodniej Afryce. Reakcja bliskich była różna, ale dzisiaj cała rodzina cieszy się jego szczęściem.

Więcej…
 
Ksiądz Paweł z Bangladeszu wspomina swoje Boże Narodzenie
sobota, 06 stycznia 2018 11:01

Ksiądz Paweł Kociołek

Ksiądz Paweł Kociołek opowiada Czytelnikom naszego portalu o tym, jak obchodzi się Boże Narodzenie w jego wspólnocie w Bangladeszu. Składa się życzenia i tańczy pod kościołem,  słucha muzyki z fragmentami Biblii, bierze udział w zawodach sportowych i je ryżowe placki… A muzułmanie i hindusi się temu przyglądają.

Więcej…
 
6 stycznia – ślemy życzenia dla księdza Pawła i ojca Andrzeja
piątek, 05 stycznia 2018 22:15

Dzień Pomocy MisjomW Święto Trzech Króli czyli w Dzień Pomocy Misjom, łączymy się z tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę nieznającym Chrystusa. Misjonarze potrzebują naszego duchowego i materialnego wsparcia. 6 stycznia nasze myśli kierujemy więc szczególnie w stronę Afryki oraz Azji – pamiętamy o ojcu Andrzeju Filipie, który pełni misję w Mozambiku oraz księdzu Pawle Kociołku posługującym w Bangladeszu.

Więcej…
 
Urządzam prywatę – pocztówka z Kenii dla Ciebie od moich koleżanek
wtorek, 06 czerwca 2017 16:12

Twój gest - Twoja pocztówka

Kenia, misje i dwie roześmiane twarze - Marty i Moniki. Z Martą byłam na wolontariacie w Ugandzie; Monikę też poznałam u Kombonianów w Krakowie. Za miesiąc, na trzy miesiące obie wracają do Afryki. Przyślą Ci imienną kartkę z Kenii, wystarczy że wesprzesz dzieciaki, którymi będą się tam opiekować.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 2 z 7

Created by Szczepan Sikoń