Kościół i religia
Kreda i kadzidło – po co to brać z kościoła?
piątek, 05 stycznia 2018 23:19

Po co nam kadzidło i kreda?W uroczystość Objawienia Pańskiego czyli 6 stycznia, mamy możliwość zabrania z kościoła kredy i kadzidła. Z koszyka pod ołtarzem nie bierze się tego bo ksiądz kazał i wszyscy tak robią. To ma być świadoma decyzja, pociągająca za sobą poważne czyny.

Więcej…
 
Hej kolędy to czas! – koncert w kościele w Mogilnie
czwartek, 04 stycznia 2018 23:47

Wspólne kolędowanie w Mogilnie


Wspólne kolędowanie mieszkańców Gminy Korzenna i przybyłych gości to tradycja. W tym roku koncert z udziałem lokalnych artystów odbędzie się w najbliższą niedzielę w Mogilnie.

Więcej…
 
Jeszcze tylko dziś i jutro możesz coś zmienić w Kościele
sobota, 30 grudnia 2017 11:32

Masz wpływ na to co dzieje się w Kościele

O Synodzie Diecezji Tarnowskiej słyszał chyba każdy kto w trakcie całego roku chociaż raz był na Mszy Świętej w kościele. Ale nie każdy wie, że w dyskusji o zmianach w Kościele mogą wziąć udział wszyscy. Wystarczy tylko przesłać e-mailem swoje uwagi i propozycje.

Więcej…
 
Boże Narodzenie bez szopki
poniedziałek, 25 grudnia 2017 08:07

Boże Narodzenie bez szopki Jeśli chcesz zobaczyć Narodzonego Jezusa nie patrz na figurkę w kościelnej szopce, ale spójrz w lustro. Bo Bóg chce rodzić się w naszych sercach, inaczej mówiąc w naszym człowieczeństwie chce znaleźć dla siebie trochę miejsca.

Więcej…
 
Mam dla Was dwie wiadomości
niedziela, 24 grudnia 2017 12:02

Słowo stało się Ciałem

Dobrą i złą. Zacznę od złej: w Wigilię zwierzęta nie mówią ludzkim głosem. Dobra jest taka, że w Bożonarodzeniową Noc to SAM BÓG PRZEMÓWIŁ DO NAS LUDZKIM GŁOSEM. Stał się Człowiekiem. Nauczył się naszego alfabetu - przekroczył odgradzającą nas barierę niezrozumiałego języka.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 23

Created by Szczepan Sikoń