3 nasze szkoły uczą, ale potrafią i bawić. Sezon festynów rozpoczęty!
niedziela, 10 czerwca 2018 12:06

Sezon rozpoczęty!

Przyjęło się w naszej okolicy, że czerwiec jest miesiącem rodziny. A to dlatego, że końcem maja obchodzimy dzień Matki, pierwszego dnia nowego miesiąca świętują dzieci, zaś z końcem roku szkolnego, składamy życzenia ojcom. Nagromadzenie rodzinnych uroczystości, a także radość z lata są zachętą do organizowania przez Szkoły na terenie Parafii Mogilno pikników i festynów. Pierwszy piknik już był – niech zdjęcia i relacja z Koniuszowej będą zachęta do wzięcia udziału w festynach, które przed nami.


 

 

Tak się bawi Koniuszowa!

W ostatni weekend maja, Koniuszowa była najbardziej obleganą wioską w parafii! Takich atrakcji jak na biesiadzie przy Szkole Podstawowej im. gen. Franciszka Gągora chyba nikt się nie spodziewał. Organizatorzy – Rada Rodziców oraz Dyrektor Jarosław Gliński, zaskakują już od 10 lat, a tym razem w bogatym programie pikniku zagwarantowali m.in. pokaz paralotniarski, strzelnicę, fotobudkę i pokaz strażacki. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić, ale długie kolejki ustawiały się do piknikowego menu, a losy w loterii rozeszły się jak świeże bułeczki!

 


Na scenie też ciągle coś się działo, a zadbali już o to uczniowie, którzy prezentowali swoje umiejętności. Była gorąca zumba, kabaretowe skecze i mnóstwo piosenek. Publiczność sądząc po śmiechach od ucha do ucha i gromkich oklaskach, bawiła się świetnie!

 

Już po zachodzie słońca, plac szkolny zamienił się na parkiet – towarzystwo spontanicznie rozpoczęło tańce, jak na typowej biesiadzie!

 

 

Wszystko się udało, łącznie z pogodą. Padało tylko raptem przez kwadrans. Słoneczną pogodę wymodlił chyba ksiądz proboszcz Emil Myszkowski, który z ochotą przyszedł na piknik. Organizatorów wsparł również Leszek Skowron - wójt Gminy Korzenna, nie tylko swoją obecnością, ale także poprzez ufundowanie nagród.

 

DZISIAJ moc atrakcji w Posadowej Mogilskiej

Jest ciepło, ale żar nie leje się z nieba. Na deszcz też się nie zanosi. Mamy więc idealną pogodę na piknik! Dzisiaj na imprezę środowiskową zaprasza dyrektorka Szkoły w Posadowej Mogilskiej. Święto Rodziny będzie okazją by dzieci spędziły czas z rodzicami, pochwaliły się swoimi umiejętnościami teatralnymi, a także bawiły się z rówieśnikami. Będą konkursy rodzinne, loteria fantowa, a nawet taneczna zabawa. – Serdecznie wszystkich zapraszam, w bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia dyrektorka Szkoły Podstawowej w Posadowej Mogilskiej.

 

 

Patronat zobowiązuje – w Mogilnie po wojskowemu!

Pionierami w organizowaniu pikników w Gminie Korzenna była Szkoła w Mogilnie, a ta tradycja sięga 2005 roku. Ze względu na rok przerwy, w tym roku festyn odbędzie się już po  raz dwunasty. Na moc atrakcji trzeba będzie jednak poczekać do 9 września. Społeczność szkolna świętować będzie wówczas 50-lecie otwarcia nowej szkoły. Do 1 września 1968 roku dzieci uczyły się bowiem w budynku starej poczty (obecnie jest tam dentysta).

 

Sądząc po nazwie imprezy - Wojskowy Piknik Rodzinny, sporo będzie się działo! I to nie tylko na scenie, bo uchylając rąbka tajemnicy dyrektor Szkoły mówi: - Będzie strzelanie w różnej formie, pokaz ratownictwa medycznego, psi tor przeszkód, profilaktyka ugryzień. To tylko niektóre z atrakcji, pozostałe będą niespodzianką! Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy – mówi Małgorzata Skoczeń.

 

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

fot. Szkoła w Koniuszowej

 


 

 

Created by Szczepan Sikoń