poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaNewsyRio w Mogilnie

Rio w Mogilnie

Na spotkaniu, które miało miejsce 8 stycznia 2024 roku w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie, gościem była Monika Ścibor, specjalistka w dziedzinie etnologii, przywódczyni Soliści Adventure Club oraz ekspertka od kultury Brazylii.

W czasie swojej prezentacji, Ścibor omówiła różne aspekty związane z karnawałem brazylijskim, w tym jego historię, kulturowe znaczenie oraz towarzyszące mu kontrowersje.

Brazylijski karnawał jest uznawany na całym świecie za jedno z najbardziej rozpoznawalnych i istotnych wydarzeń kulturowych. Jest to festiwal, który świętuje życie, muzykę, taniec i kulturę, a także stał się wyrazem tożsamości narodowej Brazylii.

Geneza tego festiwalu sięga czasów, gdy koloniści portugalscy przybyli do Brazylii, przynosząc ze sobą europejskie tradycje karnawałowe. Z upływem czasu, brazylijski karnawał uległ transformacji, wzbogacając się o wpływy afrykańskie i rdzenne. Te afrykańskie wpływy są szczególnie zauważalne w muzyce i tańcu, zwłaszcza w sambie, która stała się charakterystycznym elementem muzyki karnawałowej. Samba, początkowo związana z fawelami Rio de Janeiro, z czasem stała się ikoną brazylijskiego karnawału.

Fot.: Mogilno.pl

Zobacz także:

Popularne

Ostatnie komentarze