poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaNewsyPoezja Szymborskiej na koncercie w Bibliotece

Poezja Szymborskiej na koncercie w Bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbyło się wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert poezji śpiewanej, podczas którego prezentowane były utwory Wisławy Szymborskiej. Interpretacji twórczości poetki podjęli się Patrycja Mazurek-Toczko, która zaśpiewała, oraz Wiktor Mazurkiewicz, który akompaniował na gitarze.

To specjalne wydarzenie zostało przygotowane z myślą o mieszkańcach Mogilna, a na ich prośbę wykonawcy wzbogacili repertuar o utwory „Dworzec” i „Podziękowanie”. Rok 2023 upamiętnia setną rocznicę urodzin znanej poetki i laureatki Nagrody Nobla, Wisławy Szymborskiej.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej postanowił, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023, co zostało oficjalnie ogłoszone w uchwale przyjętej 16 listopada 2022 r. podczas posiedzenia izby.

Wisława Szymborska, urodzona 2 lipca 1923 roku w Kórniku, jest autorką trzynastu zbiorów wierszy i zdobywczynią literackiej Nagrody Nobla. Otrzymała również najwyższe odznaczenie państwowe – Order Orła Białego. Jej poezja została przetłumaczona na ponad czterdzieści języków.

Fot.: Mogilno.pl

Zobacz także:

Popularne

Ostatnie komentarze