Walczyli o Chrystusa – finał licytacji w Mogilnie
niedziela, 18 listopada 2018 21:26

Emoconująca licytacja

21 minut – tyle wystarczyło na zlicytowanie czterech przedmiotów. Największa bitwa toczyła się o Chrystusa malowanego na dębie oraz obrazek na liściu, przekazany przez księdza Pawła Kociołka z Bangladeszu. Na początku największą siłę przebicia mieli panowie, ale w finale wygrała kobieta.

 

 

 

 

Na licytację wystawiono prace Agaty Kuś malarki ze Skrudziny k. Starego Sącza - obrazek z kwiatami, jedwabną apaszkę ręcznie malowaną, obraz Chrystusa na dębowym drzewie oraz obrazek malowany na liściu. Ten ostatni eksponat podarował ksiądz Paweł Kociołek.

 

 

Początek licytacji nie zapowiadał spektakularnych wyników. Zaczęło się bardzo spokojnie, stawki podnosiły się zaledwie o dziesięć złotych. Prawdziwa rywalizacja zaczęła się w momencie licytowania jedwabnej chusty, o którą dzielnie walczyli panowie – można się domyślać dla swoich żon. Najwięcej emocji dostarczyła bitwa o obrazek z Bangladeszu. Tutaj stawki co chwila podbijane były o kilkadziesiąt złotych. Finał też był zacięty, ale tym razem to kobieta nie dała za wygraną i z pewnością siebie windowała cenę znacząco w górę.

 

 

Obrazek z kwiatami wylicytował za 120 złotych Tobiasz Skowron z Mogilna.

 

Bitwę o jedwabną chustę wygrał Jarosław Jeliński z Koniuszowej, który oferując 300 złotych przelicytował m.in. wójta i sekretarza.

 

Gospodarz Korzennej – Leszek Skowron nie odpuścił jednak walki o obrazek na liściu z Bangladeszu. Windując cenę do 600 złotych, ostatecznie przebił stawkę oferowaną przez Stanisława Przychockiego – prezesa PUK Korzenna.

 

 

W finale zwycięstwo odniosła kobieta – Jolanta Wojciechowska z Koniuszowej, która zawzięcie przebiła kwotę posła Jana Dudy i odebrała obraz Chrystusa za 550 złotych.


W sumie licytacja przyniosła 1 570 złotych, które zostaną przekazane na rehabilitację Patryka Chronowskiego. Oprócz tego,  3 520 złotych zebrali od  publiczności aktorzy Teatru Dabar, którzy dedykowali mu dzisiaj swój spektakl pt. „Próba życia”.

 

 

 

 

Fot. Jadwiga Jelińska-Poręba; Marta Kiełbasa

Jadwiga Jelińska-Poręba (Reda)

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń