Bliżej Afryki – animacja misyjna w naszej parafii
niedziela, 16 czerwca 2013 00:17

Animacja Misyjna

Animację misyjną poprowadzą w naszej parafii Misjonarze Kombonianie z Krakowa. W niedzielę 16 czerwca podzielą się z nami swoim bogatym doświadczeniem posługi wśród najbiedniejszych w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Będą oryginalne stroje pochodzące z krajów misyjnych, różańce i krzyżyki, materiały informacyjne... Nie zabraknie również afrykańskich pieśni !

 

Animacja potrwa cały dzień. Na wszystkich Mszach Świętych, ojcowie będą głosić homilię, opowiadając o specyfice krajów misyjnych. Przybliżą nam realia milionów ludzi żyjących w materialnym i duchowym ubóstwie. W bliższym poznaniu Czarnego Lądu, pomoże nam zespół Tibi Cantamus, który zagra afrykańskie pieśni.


Ojcowie Maciej Zieliński i Maciej Miąsik przyjadą wraz z przedstawicielkami dziewięcioosobowej grupy, która we wrześniu wyjedzie do Ugandy. Podczas animacji będzie można wesprzeć dzieci z Domu Dziecka w Gulu, do którego pojedzie młodzież na swoje pierwsze doświadczenie misyjne.

Chciejmy otworzyć się na ducha misyjnego i rozpalić nasze serca. Niech towarzyszą nam słowa, które wypowiedział do Afrykańczyków św. Daniel Comboni:

Powracam do was, aby na zawsze pozostać waszym i dla waszego dobra poświęcam się na zawsze. Za dnia i w nocy, w słońcu i w deszczu pozostanę niezmienny, zawsze gotowy do spełniania waszych potrzeb duchowych. Bogaty i biedny, zdrowy i chory, młody i stary, pan i sługa będą mieć zawsze dostęp do mego serca. Wasze dobro będzie moim dobrem, wasze trudy będą moimi. Idę ręka w rękę z każdym z was. Najszczęśliwszym zaś dniem mojego życia stanie się ten, w którym będę mógł oddać za was życie.Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń