Nasi u Pięknej Madonny – zakończyła się XXXI PPT
niedziela, 25 sierpnia 2013 22:09

XXXI PPT

Po 9 dniach marszu, zarówno w słońcu jak i deszczu, nasi pielgrzymi dotarli dzisiaj (25 sierpnia) na szczyt Jasnej Góry. Częstochowską Madonnę przywitali zmęczeni, ale szczęśliwi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania relacji ze szlaku.

Piesza Pielgrzymka Tarnowska ma już 31 lat ! Każdego roku, biorą w niej udział tłumy pątników. Młodzi, starsi, dzieci, rodziny, niepełnosprawni – niosą nie tylko bagaż podróżny, ale także bagaż intencji, który składają u stóp Częstochowskiej Pani. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze były słowa „Bądźcie solą ziemi”.  Modlono się m.in. o umocnienie wiary,  za misje, ojczyznę i w intencji powołań.

Drugi dzień pielgrzymki poświęcony jest małżeństwom i rodzinom. W tym roku sakramentalne „tak” w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, powiedziały sobie dwie pary, a wśród nich nasz Parafianin. – Jest to piękny, wspaniały czas dla nas i dlatego każdemu proponuje kto chciałby przyjść tutaj i zawrzeć sakrament małżeński – mówi Krzysztof Michalik z Posadowej Mogilskiej, który na pielgrzymce poślubił Annę Skawińską. Nowożeńcom błogosławił bp. Wiesław Lechowicz.

Ponad trzydziestu Parafian z Mogilna maszerowało z grupą 22 z Nowego Sącza, której patronuje św. Małgorzata. Na szlaku obecni byli także nasi księża wikariusze – ks. Andrzej Chmielarz oraz ks. Łukasz Pawłowski. Dwudziestce Dwójce przewodniczył tradycyjnie ks. Zbigniew Biernat – nowy proboszcz parafii pw. bł. Jana Pawła II na osiedlu Barskie.

Wejście na Jasną Górę rozpoczęło się o godzinie 14.00. Pątnicy kłaniali się Częstochowskiej Pani leżąc krzyżem, a potem z radosną pieśnią na ustach zdążali w stronę Cudownego Obrazu.

Zdjęcia Parafian z Mogilna na pielgrzymim szlaku w galerii (fot. Grzegorz Golec - źródło: RDN Małopolska; Pielgrzymi z naszej Parafii)

Pielgrzymkowe „tak” – TUTAJ
Zdjęcia z każdego dnia pielgrzymki na stronie radia RDN MAŁOPOLSKA