Podziękowania dla Strażaków OSP - ZDJĘCIA
wtorek, 17 lutego 2015 22:26

Podziękowania dla OSP

W Walentynki świętowali nie tylko zakochani! Wyjątkowy był to wieczór również dla rodziny strażackiej OSP Mogilno. Druhowie i druhny na walne zebranie zaprosili do swojej nowej remizy. Na sobotnim spotkaniu obecny był także ks. proboszcz Emil Myszkowski, któremu zaproponowano członkostwo w Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

W listopadzie ksiądz proboszcz Emil Myszkowski poświęcił wielofunkcyjne Centrum Kultury w Mogilnie (o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ), a w sobotę podarował strażakom obraz ich patrona – św. Floriana. - Oby święty Florian będąc w tej remizie strzegł nie tylko tych pomieszczeń ale przede wszystkim was - w rozmaitych akcjach i działaniach – mówił strażakom ksiądz Emil, przekazując ogromny obraz na ręce dh Szczepana Sikonia – prezesa OSP Mogilno.  Ksiądz proboszcz docenił druhów za ich zaangażowanie w życie religijne parafii. - Przy wielu okazjach mogę na strażaków liczyć. Podczas licznych procesji czy też rok temu w czasie nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego – na ich zdecydowany, równy krok z baldachimem, sztandarem. Za postawę i dawanie świadectwa serdecznie wszystkim dziękuję! – wyrażał wdzięczność ksiądz Emil Myszkowski. - I będę się starać przynajmniej modlitwą za tą waszą służbę wynagradzać – obiecywał ksiądz proboszcz.

Strażacy natomiast złożyli księdzu Emilowi niecodzienną propozycję. - Ksiądz proboszcz od początku uczestniczy w naszych corocznych zebraniach, więc moglibyśmy włączyć księdza Emila jako czynnego członka naszej OSP! – mówił przysłowiowym pół żartem – pół serio, prezes jednostki dh Szczepan Sikoń. - Remiza dwa kroki od plebani, więc syrenę ksiądz proboszcz na pewno usłyszy! – zgodnie zauważyli wszyscy zebrani.

Za obecność dziękowali księdzu proboszczowi nie tylko druhowie i druhny. - Podziękowania chciałem złożyć księdzu proboszczowi, który zawsze nas wspiera i jest z nami – mówił Leszek Skowron wójt Gminy Korzenna. - To jest dla nas bardzo istotne, bo człowiek w tym tempie, w tej codzienności może zatracać te najważniejsze wartości. Można się pogubić we współczesnym świecie. Dobrze jak ksiądz proboszcz jest pod ręką, podpowie i doradzi – podkreślał wójt Leszek Skowron.

Sobotnie spotkanie było dla strażaków naszej jednostki bardzo istotne. Z nową remizą wiążą się bowiem nowe wyzwania. Jakie? O tym w artykułach poniżej:

http://www.sadeczanin.info/rozmaitosci,9/walentynki-w-strazackim-mundurze-i-nowej-remizie,69331#.VORO4y68AtI

http://www.ospmogilno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=187:walne-zebranie-sprawozdawcze-za-2015-rok&catid=5:aktualnoci&Itemid=2

Zdjęcia TUTAJ

Fot. JJ

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń