Chcemy dać dobry przykład
środa, 20 maja 2015 22:18

Justyna Szczygieł i Karolina Mirek

Na początku wzbudzały zdziwienie; parafianie zastanawiali się kim są i dlaczego  ubrane w niebieskie szatki. Dzisiaj wszyscy przyzwyczaili się do obecności dziewcząt z DSM, których zaangażowanie imponuje. Nowo wybrane przewodniczki – Karolina Mirek i Justyna Szczygieł opowiadają o radości należenia do grupy.

 

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj oddajemy głos Karolinie i Justynie, które kilka dni temu otrzymały specjalne błogosławieństwo do posługi przewodniczek Dziewczęcej Służby Maryjnej (pisaliśmy o tym TUTAJ).

 

Dlaczego należycie do Dziewczęcej Służby Maryjnej?

Karolina Mirek: Bardzo w tej grupie spodobało mi się to, że dziewczyny do niej należące oddają się całkowicie Maryi przez uczestnictwo w spotkaniach DSM oraz nabożeństwach kościelnych. Ubrane w piękne niebieskie pelerynki dawały mi przykład do naśladowania. Dlatego chciałam zostać jedną z nich.

Justyna Szczygieł:
Wybrałam DSM  bo byłam ciekawa co robią dziewczynki w niebieskich kapturkach.  Do grupy należę od 5 lat; wstępowałyśmy razem z Karoliną.

 

Dlaczego chciałyście zostać przewodniczkami DSM?

Karolina Mirek: Kiedy dostałam propozycję zostania przewodniczką byłam zaskoczona, ale także bardzo szczęśliwa, ponieważ od pewnego czasu było to moim marzeniem. Chciałam opowiadać dziewczynkom o Maryi i jej całkowitym oddaniu się Bogu i uczyć je tego czego ja sama nauczyłam się przez 5 lat. Chcę im dawać dobry przykład.

Justyna Szczygieł:
Zostałam  przewodniczką ponieważ chcę opiekować się młodszymi dziewczynkami i opowiadać im o Matce Bożej.

 

Co oznacza dla Was to wyróżnienie?

Karolina Mirek: Czuję się zaszczycona, że Bóg wybrał mnie abym dawała dobre świadectwo dziewczynkom o Bogu, Maryi, Jezusie i Świętych. Dla mnie bycie przewodniczką oznacza wielkie wyzwanie, ale jestem pewna że Duch Święty, Maryja i Bóg  zawsze mi pomogą. Proszę o modlitwę za mnie abym zawsze umiała dawać dobry przykład i świadectwo.

Justyna Szczygieł:
Dla mnie to wyróżnienie oznacza, że ksiądz proboszcz Emil Myszkowski oraz przewodniczki Agata Bugara i Marcelina Fyda mają do mnie zaufanie.

 

Zdjęcia nowych przewodniczek w galerii (fot. Agata Bugara)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń