ŚDM – przygotuj się, zaangażuj, włącz się!
sobota, 02 stycznia 2016 22:59

Czekamy na ŚDM

Coraz bliżej wielkie święto wszystkich młodych. Światowych Dni Młodzieży nie możesz przegapić, przespać, zlekceważyć. Dlaczego? Na pytanie odpowiadają młodzi z naszej parafii.

 

- Być może Kościół i wiara kojarzą Ci się z nudą i zacofaniem. Może masz tylko słabe pojęcie o co nam chodzi. Prosimy Cię jednak, zaryzykuj! Nie masz nic do stracenia, a możesz tyle zyskać. Nie zmarnuj tej okazji, ale przygotuj się, zaangażuj, włącz się! – zachęcają członkowie grupy młodzieżowej z naszej parafii.


Jak zatem zaangażować się w Światowe Dni Młodzieży?


MODLITWA – ŚDM to wydarzenie, które ma przede wszystkim wymiar duchowy. Otoczmy zatem modlitwą zarówno tych, którzy czuwają nad przygotowaniami tego „Święta Wiary”, jak i tych, którzy będą w nim uczestniczyć. W każdy pierwszy piątek miesiąca w naszym parafialnym kościele młodzież prowadzi modlitewne czuwanie od godz. 21.00, a o 21.30 odprawiana jest Msza Święta w ich intencji.


UGOSZCZENIE PIELGRZYMÓW – ważnym doświadczeniem i cennym przeżyciem dla uczestników ŚDM jest możliwość pobytu u rodzin. Dzięki takiej gościnie pielgrzymi poznają specyfikę codziennego życia mieszkańców kraju, w którym przebywają.


- Stąd też ogromna prośba do Was – Rodzin naszej Parafii: otwórzcie Wasze domy i serca, zapraszając do siebie pielgrzymów, którzy będą chcieli uczestniczyć w „Dniach w Diecezjach”. Wspólnie stwórzmy bazę noclegów, okażmy naszą gościnność i zapewnijmy młodym dobre warunki pobytu – prosi ks. Marcin Bukowiec.


WOLONTARIAT – dla jak najlepszego przygotowania ŚDM niezbędna jest pomoc wolontariuszy. - To jak przeżyją je młodzi ludzie z całego świata może zależeć od Ciebie, dlatego DOŁĄCZ DO NAS – zaprasza w imieniu młodzieży Marcelina Fyda należąca do grupy młodzieżowej.


- Wierzymy, że to Chrystus nas zwołuje, że to On ma wszystkie odpowiedzi na pytania, które nurtują człowieka. Jeśli masz pytania, chcesz zrozumieć siebie i świat – Światowe Dni Młodzieży mogą się okazać Twoim nowym początkiem! – mówi Ewelina Gnylewicz z grupy młodzieżowej.

 

Podczas Światowych Dni Młodzieży będzie okazja by poznać młodych, którzy mają wielkie marzenia i planują swoje życie. Przybędą do Polski z całego świata, by posłuchać o Twoim doświadczeniu Kościoła, i wspólnie z radością świętować swoją wiarę w Krakowie.

 

 

 

 

oprac. Reda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń