Ks. Daniel Bubula z KUL-u gościł w Mogilnie
poniedziałek, 19 listopada 2012 16:11

KUL

Dzisiaj (18 listopada) w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy ks. Daniela Bubula – studenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przyjechał aby podzielić się z nami Słowem Bożym oraz opowiedzieć o funkcjonowaniu i działalności najstarszej uczelni w Lublinie.

– Dzisiejsza Ewangelia zmusza nas do zadania sobie pytań – czy chwalimy Boga tak, jak chwalimy nowy samochód, pracę, rodzinę? Czy biegniemy do spowiedzi i na rekolekcje tak, jak biegniemy do nowo otwartego supermarketu lub galerii handlowej? Czy pragniemy Boga tak, jak strajkujący przed Sejmem emeryci pragną podwyżki swoich emerytów? – pytał wiernych podczas kazania ks. Daniel. Parafianie mogli dzisiaj wesprzeć finansowo Katolicki Uniwersytet Lubelski, składając ofiarę do puszek. Gość dziękował za wsparcie oraz proponował wypełnienie deklaracji członkostwa w Towarzystwie Przyjaciół KUL-u (wersja papierowa do odebrania w gablocie kościoła).

Warto wiedzieć:

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszą uczelnią Lublina i jednym z najstarszych uniwersytetów w Polsce. Powstał w 1918 r. z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego, który został pierwszym rektorem. Od początków istnienia zadaniem Uczelni jest służba Bogu i Ojczyźnie - Deo et Patriae. W ciągu swojej prawie 100-letniej historii KUL stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, który wpływał na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując szerokie uznanie w kraju i zagranicą.
KUL dziś jest Uczelnią otwartą na cywilizacyjne i naukowe wyzwania współczesności. Obok teologii, filozofii, nauk społecznych, prawnych i humanistycznych rozwijane są nauki matematyczne i przyrodnicze, by przygotować studentów do pełnej i odpowiedzialnej pracy dla dobra Ojczyzny i Kościoła.

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń