Ciacho na spotkanie z papieżem – Jarmark ŚDM w Mogilnie ZDJĘCIA
sobota, 02 lipca 2016 15:23

Ciacho na spotkanie z papieżem


Z kubków, które oferują, kawa pobudza bardziej i lepiej smakuje; ich ciasto jest nawet lepsze niż domowe, a bransoletki, które rozprowadzają zawsze będą modne! Jutro można przekonać się, że to prawda. Młodzi z Parafii Mogilno zapraszają na drugą odsłonę Jarmarku promującego ŚDM.

 

 

Młodzież z Mogilna nie może doczekać się spotkania z papieżem Franciszkiem.  Co miesiąc modlą się o dobre przeżycie ŚDM - duchowo są więc przygotowani. Jedyne czego brakuje to środków finansowych. Ale młodzi i z tym sobie poradzili – zapraszają na Jarmark ŚDM! Oferują atrakcyjne produkty, zbierają ofiary na wyjazd, a przy tym integrują wspólnotę parafialną.

 

Pierwsza odsłona cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Przygotowaliśmy 80 pudełek z ciastem, które upiekli i przynieśli dla nas parafianie. Już po godzinie 10.00 zostało tylko 6! – mówi Iwona Szczygieł z grupy młodzieżowej.

 

Wczoraj pakowaliśmy ciasto przez 3 godziny. Ale wcześniej zrobiliśmy kontrolę jakości. Wszystkie są przepyszne. A z logo ŚDM smakują jeszcze lepiej! – zapewnia Ewelina Gnylewicz, mocno zaangażowana w promowanie ŚDM.

 

Z Parafii Mogilno w Światowych Dniach Młodzieży weźmie udział 12 osób. Koszt pobytu w Krakowie dla jednej osoby to 690 złotych.

 

 

 

- Według przykazania, w niedzielę należy powstrzymać się od prac niekoniecznych. Nasze działania są konieczne, zatem wybraliśmy ten dzień, ponieważ wtedy do kościoła przychodzi najwięcej osób. Nasz kiermasz to okazja, by zebrać brakujące środki i umożliwić młodzieży spotkanie z papieżem – wyjaśnia ks. Marcin Bukowiec, opiekun młodzieży.

 

 

- Nie handlujemy – zbieramy ofiary. Parafianie mogą zrobić dobry uczynek, a przez udział w Jarmarku również zintegrować się ze sobą, bo świętowanie niedzieli polega nie tylko na oddaniu czasu Bogu, ale też na spędzeniu go z najbliższymi – uzupełnia ks. Marcin, który wspiera młodych i razem z nimi pojedzie na spotkanie z papieżem.

 

Druga odsłona Jarmarku ŚDM już w niedzielę 3 lipca. Młodzież zaprasza do Mogilna!

 

Fot. Jadwiga Jelińska

Jadwiga Jelińska (Reda)Zdjęcia w GALERII

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń