ŚDM w Nowym Sączu – Dni w Diecezjach trwają!
wtorek, 12 lipca 2016 23:46

Spotkajmy się w Nowym Sączu

Mimo, że Światowe Dni Młodzieży odbywają się Krakowie, zagraniczni pielgrzymi odwiedzą również Sądecczyznę w trakcie Tygodnia Misyjnego. Do Nowego Sącza zaproszeni są wszyscy! Młodzież i starsi będą dzielić się świadectwem naszej wiary, kultury i gościnności.

 

 

 

- Pokażmy, że chcemy z otwartym sercem przyjąć wszystkich gości i doświadczyć bogactwa, radości i entuzjazmu młodego Kościoła! – zachęcają organizatorzy Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Nowosądeckie Biuro Okręgowe ŚDM.

Tydzień Misyjny odbędzie się od 20 do 25 lipca, czyli bezpośrednio przed spotkaniem młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Dni w Diecezjach wprowadzają do kościołów lokalnych ożywienie, które jest impulsem pobudzającym całe społeczności.

Tydzień Misyjny daje Sądeczanom możliwość bliższego poznania obywateli z różnych państw, zrozumienia ich kultury i obyczajów oraz stwarza niepowtarzalną okazję do zawarcia przyjaźni, które mogą trwać przez wiele lat.

Miłośnicy pieszych wycieczek górskich, 21 i 22 lipca zwiedzą okoliczne zabytki oraz poznają piękno naszego regionu. Usatysfakcjonowani będą fani piłki nożnej, ponieważ 21 lipca rozegrany zostanie mecz. - Na Euro 2016 nie doszło do starcia Polska – Francja, ale za to na stadionie Sandecji, młodzież sądecka zmierzy się z młodzieżą francuską. Razem będziemy kibicować naszym! – zapowiada Marcelina Fyda z Mogilna, która weźmie udział w Tygodniu Misyjnym w Nowym Sączu.

Szczególnym dniem będzie niedziela (24 lipca). Integrację rodzin i parafii ułatwi koncert gwiazdy wieczoru, którą będzie „Golec uOrkiestra”!

- Mimo, iż w naszej parafii nie będzie pielgrzymów, jest to wydarzenie, jakie pewnie nigdy więcej się nie powtórzy - ani ŚDM w Polsce, a ani tym samym Tydzień Misyjny w Nowym Sączu. Wszyscy MOGĄ, a nawet POWINNI w nim uczestniczyć, zwłaszcza młodzież, która teraz ma wakacje. Ale nawet dorośli pracujący, czy ludzie starsi w planie tygodnia znajdą coś dla siebie. Każdy dzień jest zaplanowany od godziny 10.00 aż do samego wieczora – zachęca Marcelina Fyda z Mogilna, która przygotowuje się do ŚDM w Krakowie.

 

Szczegółowy PLAN Tygodnia Misyjnego w Nowym Sączu

http://sdm.nowysacz.pl/tydzien-misyjny/drugi-wpis/plan-tm/

 

Historia Dni w Diecezjach

http://sdm.nowysacz.pl/tydzien-misyjny/drugi-wpis/


Wydarzenie na fb

https://www.facebook.com/events/1379822242034765/

 

 

 

 

 

 

oprac. Reda

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń