Szczepan Sikoń – ten, który inspirował i jednoczył
niedziela, 17 września 2017 20:30

Rocznica śmierci św. Szczepana Sikonia

Mija rok od śmierci śp. Szczepana Sikonia – pomysłodawcy i twórcy strony www.parafiamogilno.pl.  Przez osiem lat był administratorem portalu i prowadził go pro bono. Oprócz tej społecznej działalności, zajmował się tysiącem innych spraw, ale czas miał na wszystko i dla każdego. Pierwszy strażak w Gminie Korzenna, urzędnik z poczuciem misji, lokalny patriota, człowiek orkiestra…

Pomysłodawcą portalu www.parafiamogilno.pl był śp. Szczepan Sikoń. W 2008 roku stworzył domenę, która przez osiem lat funkcjonowała jako strona Parafii Mogilno. Był jej administratorem, odpowiadał za kwestie techniczne i grafikę na portalu. Profesjonalizm, pasja i zaangażowanie zostały docenione w I Diecezjalnym Konkursie Stron Internetowych Parafii, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich – strona www.parafiamogilno.pl została wyróżniona w kategorii technicznej.

Bezinteresownie śp. Szczepan prowadził także stronę Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilnie. Jednostka to był jego drugi dom, a w nim strażacka rodzina, którą założył. Jako Prezes, wprowadził druhów do nowej remizy i przyczynił się do włączenia OSP Mogilno do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Założył Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, a jego staraniem powstała też Orkiestra Dęta OSP Mogilno.

Śp. Szczepan wyróżniał się też w środowisku pracy. Swoim stoickim spokojem i opanowaniem  wprowadzał dobrą atmosferę w zespole. Interesanci przychodzący do Urzędu Gminy w Korzenna go lubili, a on czuł się spełniony, że może im pomóc. Samorząd miał z niego wiele pożytku, bo z powodzeniem łączył funkcję Sekretarza Gminy Korzenna oraz Komendanta Gminnego ZOSP.

Młody, zdolny, posiadający wiedzę i korzystający z doświadczenia starszych. Zawsze uśmiechnięty, radosny, z mnóstwem ciekawych pomysłów i planów, które chciał zrealizować dla wspólnego dobra. Gdzie nie spojrzeć, tam coś, co świadczy o jego obecności. Za życia gromadził wokół siebie tłumy i po śmierci się to nie zmieniło. W czwartek minie rok - o Szczepanie niezmiennie dużo się mówi i kontynuuje dzieła, które rozpoczął.

W I rocznicę śmierci, za śp. Szczepana Sikonia zostaną odprawione następujące Msze Święte:

W czwartek - 21 września

1. Parafia pw. Św. Kingi w Wojnarowej - o godz. 18.00 z intencji Żony

1.

W niedzielę – 24 września

1. Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa w Krakowie - o godz. 9.00 z intencji Rodziców

2. Parafia pw. Św. Kingi w Wojnarowej - o godz. 9.30 z intencji Wójta i Pracowników Urzędu Gminy w Korzennej

fot. źródło: Urząd Gminy Korzenna, prywatne archiwum

(Reda)