Odbierzemy co nam zabrano. Co i kiedy?
sobota, 28 października 2017 10:47

Zmiana czasu na zimowy

Mowa o godzinie snu – tej, którą straciliśmy przestawiając na wiosnę wskazówki zegara do przodu. Odbierzemy ją dzisiaj – 27 października, zmieniając czas na zimowy. Dla jednych w dzisiejszą noc o godzinę dłuższy będzie sen, dla innych praca.

 

 

 

W nocy z 27 na 28 października przestawiamy wskazówki zegara z godziny 3.00 na 2.00. Dzięki temu krótki zimowy dzień zaczyna się wcześniej o godzinę. Za to dla równowagi, w ostatni weekend marca przestawiamy zegarki z godziny 2.00 na 3.00, by zachód słońca następował później.

Pisaliśmy o tym TUTAJ

 

 

W Polsce nieprzerwanie zmieniamy czas od 1977 roku, ale wkrótce może być inaczej. Kilka tygodni temu posłowie PSL złożyli bowiem projekt ustawy do Sejmu, która likwiduje zmianę czasu i wprowadza przestawienie się na czas letni. Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych poprała jednogłośnie projekt ustawy PSL.

 

 

Zmiany miałyby wejść w życie od 1 października 2018 roku, co oznacza, że dzisiejsza zmiana czasu na zimowy byłaby ostatnią. Nie jest to jednak nic pewnego, ponieważ obowiązek zmiany czasu reguluje dyrektywa unijna. Wszystko zależy więc od decyzji jaka zostanie podjęta przez Wspólnotę. W minioną środę posłowie Parlamentu Europejskiego zainicjowali procedurę zmierzającą do debaty plenarnej na ten temat.

Póki co pozostaje nam więc czekać. Z zegarkiem na ręku.

 

 

 

fot. pixabay.com

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń