Zapytaliśmy wnuków – za co kochają Babcię i Dziadka?
niedziela, 21 stycznia 2018 12:56

Dzień Seniora

Chociaż na zewnątrz mróz, dzisiaj każdemu robi się cieplej na sercu. O Dniu Babci i Dziadka się nie zapomina, bo seniorzy to skarby, których chcemy i uhonorować i podziękować za bezinteresowną miłość.

 

 

 

 

 

Dominik lat 5

Babcię Ziutkę kocham za to, że robi nam domki z fotela. A Babcię Marysię dlatego bo nam robi pyszne pierogi ruskie.

 

Grzegorz lat 7

Z dziadkiem Józkiem robimy pociągi z pudełek po zapałkach. A dziadek Adam nas zabiera traktorem Zetorem na tartak i gra ze mną w uno. W lato chodzimy z babcią Ziutką na spacery, a z babcią Marysią do naszej prababci Tereski.

 

 

 

Dominika lat 14

Moja babcia Krysia jest bardzo czuła i troskliwa. Kocham ją za jej opiekuńczość, bo zawsze stara się dać mi to co najlepsze. Gdy byłam młodsza zawsze razem z babcią robiłyśmy pierogi i tego się od niej nauczyłam.

 

Podobnie dziadek Zbyszek, też martwi się o mnie. Gdy byłam młodsza spędzałam z nim bardzo dużo czasu. Wymyślał różne zabawy, np. przywiązał reklamówkę do sznurka i gdy wiał wiatr, udawałam że to mój piesek. To była niby tylko zwykła reklamówka, ale dawało mi to tak dużo radości! Organizował mi i mojemu bratu zawody sportowe, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i nauczył nas grać w karty. Szczególnie zapamiętałam jak dziadek opowiadał nam różne zabawne historie, bajki które sam wymyślał i żarty.

 

 

Dawid lat 24

Dziadka Stanisława cenię za to, że przyszło mu żyć i dorastać w powojennych czasach, kiedy była bieda i na wszystko trzeba było ciężko pracować. Pewnego razu kiedy zapytałem dziadka jak się czuje, on odpowiedział filozoficznie: jak zło konieczne. Mój dziadek to typ melancholika, który dużo myśli o życiu. To on nauczył mnie dbania o porządek oraz głębszej refleksji nad tym, co nas otacza.

 

 

 

Drogie Babcie, Szanowni Dziadkowie – Kochani Seniorzy,


życzymy Państwu dużo zdrowia, spokoju, zasłużonego odpoczynku oraz realizacji marzeń, na które do tej pory nie było sposobności. Życzymy abyście nigdy nie czuli się samotni, ale byli blisko Waszych rodzin i czerpali radość ze spędzonego z nimi czasu. Niech dobro i serdeczność wnucząt dodaje otuchy podczas trudów codzienności.

 

 

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

fot. JJ, Dominika Mirek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń