Aktualności
1 września czyli legalna laba – uczniowie o(d)powiadają
piątek, 01 września 2017 21:18

Legalna labaDzisiaj, czyli pierwszego września, w szkole zastać można było liczne grono, ale nie uczniów, tylko pedagogiczne. Nauczyciele kolejny dzień przygotowują się do rozpoczęcia roku, a uczniowie korzystają z rozporządzenia ministerstwa i są jeszcze na wakacjach… Dzwonimy m.in. w Bieszczady, by zapytać jak młodzieży z Mogilna, Koniuszowej i Posadowej Mogilskiej minął błogi czas i z jakim nastawieniem wrócą po dwóch miesiącach laby, z powrotem do szkolnych ławek.

Więcej…
 
Ten, który pierwszy wyciągał dłoń. Parafianie wspominają śp. księdza Leszka Kozioła
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 22:36

7 rocznica śmierci ks. Leszka Kozioła

Kapłan z powołania, a nie wyrachowania. Jego muzyka powodowała, że inaczej patrzyło się na świat. Ksiądz Leszek Kozioł – życzliwy każdemu, pracowity i pokorny, a przy tym muzykalny i z poczuciem humoru. Chociaż dzisiaj już siódma rocznica jego śmierci, w Parafii Mogilno jest on wciąż obecny. Nie tylko w materialnych pomnikach, ale przede wszystkim w sercach Parafian, którzy z wdzięcznością go wspominają.

Więcej…
 
Oszustwo na chorobę dziecka czyli sprawdzaj nawet przyjaciela
środa, 23 sierpnia 2017 21:36

Fałszywe apele o pomoc na FB

- Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na białaczkę. BRh – to rzadka grupa krwi. Bardzo pilne! – takie i podobne apele dostają użytkownicy facebooka. Gros osób reaguje, bo gra toczy się o życie człowieka, a łatwiej udostępnić post niż wpłacić pieniądze na konto. Ale bezmyślne przekazywanie informacji dalej, to pomoc nie pokrzywdzonym, ale oszustom.

Więcej…
 
Zwyczaj o pogańskich korzeniach ZDJĘCIA
piątek, 11 sierpnia 2017 17:40

Poświęcenie kwiatów i ziół

Święcenie ziół i kwiatów to zwyczaj stary, ale ciągle żywy. Człowiekowi potrzebna jest ozdrowieńcza moc natury, dlatego wierni zrywają to co rośnie na ich polach i przydomowych ogródkach, wykonują z tego piękne bukiety, które 15 sierpnia zanoszą do kościoła, a w naszym rejonie także na Rosochatkę.

Więcej…
 
U nas na wsi rośnie zioło o nadzwyczajnej mocy
środa, 12 lipca 2017 16:28

Dziurawiec - lek uniwersalny

Prastary lek ludowy uchodzący za uniwersalny – dziurawiec zwyczajny. Występuje w naszej okolicy i choć można go zbierać od 24 czerwca, jeszcze rośnie go u nas pełno i z pewnością dla nikogo nie zabraknie. Na ból żołądka czy gardła kupujemy krople i tabletki w aptece, a przecież naturalny i skuteczny lek w dużych ilościach i to za darmo, rośnie pod naszymi oknami.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 16

Created by Szczepan Sikoń