Aktualności
Co Was interesuje? Artykuł miesiąca
niedziela, 30 kwietnia 2017 08:59

Co Was zainetersowąło w kwietniu?

Nowości na naszym portalu! Ostatniego dnia miesiąca będziemy podawać do wiadomości, który z artykułów wzbudził Wasze największe zainteresowanie. Liczba odsłon wskazuje nam czego szukacie na portalu i co jest dla Was ważne. A o tym właśnie chcę pisać.

Więcej…
 
Wiosny w tym roku nie będzie? ZDJĘCIA
niedziela, 23 kwietnia 2017 16:56

Wiosny nie będzie?

Pory roku zmieniają się w zastraszającym tempie! Ci którzy dzisiaj na sumę wystroili się w wiosenne stylizacje, wychodząc z kościoła o godzinie 12.00 czuli się lekko oszukani. Przez pogodę, bo dzień zapowiadał się ładnie - jeszcze przed jedenastą świeciło słońce, ale gdy dzwony biły na „Anioł Pański” z nieba leciały już grube płatki śniegu, wiał wiatr i było przeraźliwie zimno. Jak długo potrwa kaprys aury?

Więcej…
 
Nie wystarczy poświęcić. Jeszcze trzy razy z koszykiem wokół domu
sobota, 15 kwietnia 2017 09:47

Dbajmy o tradycję

Tradycja to nasza własna tożsamość. Święta Wielkanocne pełne są polskich zwyczajów, które nasi Dziadkowie pielęgnowali. Przekazywane na kolejne pokolenia i kultywowane przez młodych mają szansę przebić się przez nowoczesność. Ocalmy co nasze, polskie, swojskie.

Więcej…
 
Jakub Przychocki – gimnazjalista, który wie czego chce
środa, 12 kwietnia 2017 20:45

Najlepszy Zawodnik Turnieju

Spokojny i opanowany, trudno wyprowadzić go z równowagi bo nerwy zawsze trzyma na wodzy. Ale gdy wchodzi na boisko rozpiera go energia, którą właściwie pożytkuje. Biega, kopie, ścina, rzuca! Jakub Przychocki z Posadowej Mogilskiej to młody sportowiec, który ostatnio zdobył tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju w powiatowych rozgrywkach w piłkę ręczną.

Więcej…
 
Jak Generała Gągora uczcili w Ameryce – wspomina jego brat Stanisław
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 17:36

Pamiętamy o generale

Minęło 7 lat. Samolot prezydencki Tu-154M rozbił się w katastrofie pod Smoleńskiem – jeszcze brzmi nam w uszach przerażający komunikat mediów. Jakby to było wczoraj. O naszym Generale Franciszku Gągorze nie zapominają w kraju, pamięta też Polonia za granicą. O hołdzie jaki co roku oddają Generałowi w Chicago opowiada jego brat Stanisław Gągor z Koniuszowej, który dwa lata temu wsiadł w samolot i poleciał na wielkie, jubileuszowe uroczystości do Stanów Zjednoczonych.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 16

Created by Szczepan Sikoń