Aktualności
3 nasze szkoły uczą, ale potrafią i bawić. Sezon festynów rozpoczęty!
niedziela, 10 czerwca 2018 12:06

Sezon rozpoczęty!

Przyjęło się w naszej okolicy, że czerwiec jest miesiącem rodziny. A to dlatego, że końcem maja obchodzimy dzień Matki, pierwszego dnia nowego miesiąca świętują dzieci, zaś z końcem roku szkolnego, składamy życzenia ojcom. Nagromadzenie rodzinnych uroczystości, a także radość z lata są zachętą do organizowania przez Szkoły na terenie Parafii Mogilno pikników i festynów. Pierwszy piknik już był – niech zdjęcia i relacja z Koniuszowej będą zachęta do wzięcia udziału w festynach, które przed nami.

Więcej…
 
Daj dziecku czas i uśmiech, nie tylko od święta
sobota, 09 czerwca 2018 05:35

Integracyjny Dzień Dziecka

Na prośbę naszej Czytelniczki zapraszamy na Integracyjny Dzień Dziecka do Nawojowej. Wspólny rodzinny wyjazd to dobry plan na niedzielę zwłaszcza dla tych, którzy zabiegani przez cały tydzień, nie mają wystarczająco dużo czasu na zabawę z pociechą. Korzystając z licznych atrakcji, uczestnicy pomogą przy tym chłopcu z guzem ośrodkowego układu nerwowego.

Więcej…
 
Wianek - ocalmy od zapomnienia słowiańską tradycję
czwartek, 07 czerwca 2018 05:52

Słowiański wianek

Wieniec w pojęciu Słowian był godłem cnoty, a także symbolem plonu i dziewictwa. Mogły go nosić tylko dziewczęta – ślubny wianek był zawsze ostatnim, który zdobił czoło panny. Tydzień po Bożym Ciele, czyli na zakończenie oktawy, przynosi się wianki z ziół i kwiatów na procesję, w celu poświęcenia. Niestety piękna tradycja naszych przodków powoli zanika - wianków w kościele coraz mniej, za to cukierków aż nad to.

Więcej…
 
Pokaz kolekcji letniej czyli Boże Ciało 2018 FELIETON
czwartek, 31 maja 2018 07:54

Boże Ciało ZDJĘCIA

Cholera, jak ja lubię Boże Ciało! Naprawdę czekam na to święto, podobnie jak na Wielkanoc. Ale nie dlatego, że pokażę się z rodzinką w kościele, ksiądz zobaczy z kim idę pod rękę, a sąsiedzi w co jestem ubrana. Nie o to w procesji chodzi! Dla mnie Boże Ciało to przeżycie, jakaś duchowość, piękna tradycja wsi.

Więcej…
 
Dar od Boga zawsze w pobliżu człowieka
czwartek, 31 maja 2018 07:44

Pokrzywa - dar od Boga

Któż z nas nie został poparzony pokrzywą? To uczucie zna chyba każdy, a najbardziej dotkliwe jest dla dzieci.  Bo piecze, swędzi, a nawet boli. Warto uświadomić sobie jednak, że owe poparzenia mają lecznice działanie. Ta roślina to dar matki natury – można z niej zrobić herbatę, sok, a nawet sałatkę. Mieszkaniec Koniuszowej opowiada o efektach stosowania pokrzywy w kuchni.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 23

Created by Szczepan Sikoń