z Afryki i innych kontynentów
Pączek afrykański – zamiast brzucha rośnie serce
czwartek, 13 lutego 2014 22:47

Poślij pączka do Afryki„Poślij pączka do Afryki” – pod takim hasłem przebiega akcja Braci Kapucynów, której celem jest pomoc misjonarzom i mieszkańcom Republiki Środkowoafrykańskiej. Nadal toczą się tam krwawe walki, muzułmańscy rebelianci z koalicji Seleka dokonują mordów, gwałtów i grabieży.  Finał już w Tłusty Czwartek! Zjadając pączka możesz uratować czyjeś życie.

Więcej…
 
Republika Środkowoafrykańska – polscy misjonarze w niebezpieczeństwie
wtorek, 04 lutego 2014 18:11

Walki w RPADramatyczne chwile przeżywają polscy misjonarze posługujący w Republice Środkowoafrykańskiej. Ich misję zaatakowali rebelianci z koalicji Seleka. W ciągu ostatnich 24 godzin, w rezultacie walk zginęło co najmniej 75 Afrykańczyków.

Więcej…
 
Wolontariat w Ugandzie - wywiad z Jadwigą Jelińską
sobota, 11 stycznia 2014 14:40

Doświadczenie w UgandzieIt is mornig, good morning, how are you today? – śpiewane w deszczu razem z ugandyjskimi dzieciakami, wspólne msze i nabożeństwa, wizyta w afrykańskim radiu. Miesiąc spędzony na Czarnym Lądzie: Gulu w Ugandzie. Nowa okolica, nowi ludzie, nowe miejsca …

Więcej…
 
Ratuj przedszkole w Ugandzie – szukamy 60 osób
sobota, 28 grudnia 2013 14:48

Ratuj przedszkole w UgandzieW przedszkolu Świętego Daniela Comboniego w Matany jest 422 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do tej pory, w placówce mogły się nie tylko uczyć, ale i zjeść posiłek, którego w domu często brakuje…  W ostatnim czasie pojawiły się problemy ze wsparciem zewnętrznym.

Więcej…
 
Bangladesz moim domem – wywiad z ks. Pawłem Kociołkiem
środa, 28 sierpnia 2013 09:58

Wywiad z Ks. Pawłem

Pochodzi z Koniuszowej, małej podsądeckiej wsi. Swój dom, ma również w Bangladeszu – muzułmańskim państwie w Azji Środkowej.  Wierny charyzmatowi, kontynuuje dzieło x. Jana Bosko. Jest dla młodzieży znakiem miłości Boga – mowa o księdzu Pawle Kociołku. W rozmowie z Jadwigą Jelińską, Salezjanin dzieli się swoimi przeżyciami, opowiada o budowaniu misji od podstaw, mieszkaniu w stajni, sile modlitwy i mocnej wierze mieszkańców Bangladeszu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 5 z 7

Created by Szczepan Sikoń