Szkoła Muzyczna w Trzycierzu – ważne informacje dla rekrutów
niedziela, 25 sierpnia 2013 13:07

Szkoła Muzyczna w Trzycierzu

W Gminie Korzenna powstanie bezpłatna Szkoła Muzyczna I Stopnia. Na przesłuchanie zgłosiły się 134 osoby, a wśród nich także utalentowana młodzież naszej Parafii. W najbliższy poniedziałek i wtorek odbędzie się rekrutacja, która wyłoni przyszłych adeptów muzyki.


Ministerstwo Kultury wydało pozytywną decyzję w sprawie utworzenia w Gminie Korzenna Szkoły Muzycznej I Stopnia. - Inspiracją dla tej inicjatywy była coraz prężniej rozwijająca się muzyczna działalność edukacyjna na terenie gminy i relatywnie duże zainteresowanie mieszkańców korzystaniem z tej oferty – mówi wójt Leszek Skowron. Nowa placówka będzie działała w Trzycierzu. Do tamtejszej Szkoły Podstawowej uczęszcza niewielka liczba uczniów, dzięki czemu popołudniami obiekt będzie stwarzał komfortowe warunki szkole muzycznej. - Nie bez znacznie jest także dogodne położenie przy głównej drodze przy przystanku autobusowym – argumentują władze samorządowe.

Już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 sierpnia) w Dworze w Korzennej odbędzie się rekrutacja osób, które uprzednio potwierdziły swoją chęć uczestnictwa w przesłuchaniu. Należy mieć ze sobą wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata (do pobrania TUTAJ ). Godziny przesłuchań i listy kandydatów do wglądu na stronie internetowej Gminy Korzenna (TUTAJ )
Przesłuchanie będzie składało się z następujących części: sprawdzenie słuchu muzycznego, pamięci muzycznej, poczucia rytmu oraz predyspozycji fizycznych do gry na wybranym instrumencie.

Z naszej Parafii w przesłuchaniach weźmie udział 15 osób. Życzymy powodzenia !

*    *    *
Szkoła Muzyczna I Stopnia w Gminie Korzenna będzie bezpłatną szkołą artystyczną realizującą program kształcenia muzycznego na poziomie podstawowym.
Kształcenie będzie prowadzone w cyklach:
1) sześcioletnim – dla uczniów, którzy w danym roku kalendarzowym kończą co najmniej 5 lat oraz nie więcej niż 8 lat,
2) czteroletnim – dla uczniów, którzy w danym roku kalendarzowym kończą co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.

oprac. Jadwiga Jelińska (Reda)


 

Created by Szczepan Sikoń