Zaśpiewali z Krzysztofem Krawczykiem – Święto Plonów w Gminie
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 22:25

Dożynki Korzeńskie

W godzinnym koncercie Krzysztofa Krawczyka wzięli udział mieszkańcy Gminy Korzenna, którzy wczoraj (25 sierpnia) obchodzili święto plonów. Uśmiechy publiczności zostały nagrodzone – artysta zaśpiewał dla widzów nieplanowaną, specjalną piosenkę.

 

Dożynki Korzeńskie stały się tradycyjnym, corocznym wydarzeniem w tej gminie. W tym szczególnym dla mieszkańców dniu, sporo mówiono o rolnikach. Podczas uroczystej Mszy Świętej, ks. Tadeusz Sajdak proboszcz Parafii Korzenna zwrócił uwagę na trud ich pracy i brak doceniania ich zawodu. By uczcić święto plonów, każda z wsi Gminy Korzenna przygotowała dożynkowy wieniec. Wójt Leszek Skowron częstował przybyłych do Dworu owocami i domowymi wypiekami. Nie zabrakło regionalnych strojów i muzyki.

Zanim na scenie pojawił się wyczekiwany gość, swoje talenty prezentowały liczne grupy artystyczne. Występowali soliści oraz zespoły, m.in. Orkiestra Dęta OSP Mogilno, „Lipniczanie”, „Muzikanci Raslavice” ze Słowacji. Zebrani zwiedzali Dwór, podziwiali pokaz lotniczy i chwalili sarmatów w kontuszach. Dzieci korzystały z placu zabaw, „dmuchawca” i skoków na euro-bungee.

Jako gwiazda wieczoru, wystąpił Krzysztof Krawczyk! „Jestem sobą” – tą piosenką rozpoczął swój występ. Gdy gromkie brawa ustały, zwrócił się do tłumnie zebranych fanów: - Witam Korzenną! Chciałem przywitać pana wójta i podziękować za zaproszenie! Nie dlatego, że dzień bez wazeliny to dzień stracony, ale ze szczerego serca – dziękuję! – mówił przy aprobacie widzów. Bogaty repertuar  przygotowany na niedzielny wieczór obejmował m.in. utwory: „ Rysunek na szkle”, „Wróć do mnie”, „Parostatek”, „Bo jesteś Ty”, „Mój przyjacielu”, „Zatańczysz ze mną jeszcze raz”... Będąc na scenie artysta podkreślił, że nie śpiewa żadnych nieprawdziwych historii. - Wszystko co śpiewam jest prawdziwe – zapewniał.

Krzysztof Krawczyk utrzymywał bardzo dobry kontakt z publicznością – wdawał się w dialog, żartował, zachęcał do wspólnej zabawy. Na koniec zwrócił się do zebranych: - Za wasze brawa i uśmiechy chciałem wam podziękować! Zaśpiewajmy, również na cześć Ojca Świętego, piosenkę „Ty uzdrowiłeś nas Panie”!. Publiczności zaproponował również nietypowy gest: - Jeżeli ktoś ma odwagę – niech poda sąsiadowi rękę – aby go uzdrowić, tak jak w tej piosence – mówił do młodzieży i starszych. Widzowie zachęceni przez Krzysztofa Krawczyka, na refren „Abba Ojcze” podnosili ręce w górę, wiwatując i głośno śpiewając z artystą. Żegnając się z Korzenną, piosenkarz powiedział: - Zostańcie z Bogiem! Ciao!

Po koncercie Krzysztofa Krawczyka, kilka minut po 21.00 ciemne niebo rozjaśniły kolorowe fajerwerki! Zebrani obejrzeli piękny i długi pokaz sztucznych ogni. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem „Góralsi”.

Wójt Gminy Korzenna zapewnił, że podobne wydarzenia będą miały miejsce również w przyszłości. - Patrząc na was utwierdzam się w przekonaniu, że takie imprezy warto dla państwa organizować! – mówił zebranym Leszek Skowron.

Zdjęcia część 1, część 2

Jadwiga Jelińska (Reda)


 

Created by Szczepan Sikoń