6 stycznia - Dzień Pomocy Misjom
wtorek, 06 stycznia 2015 23:19

Dzień Pomocy Misjom

W Święto Trzech Króli w sposób szczególny łączymy się z tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę nieznającym Chrystusa. Kościół przypomina, że misjonarze potrzebują naszego duchowego i materialnego wsparcia. Dzisiaj nasze myśli kierujemy więc w stronę Azji oraz Afryki – pamiętamy o księdzu Pawle Kociołku posługującym w Bangladeszu oraz o. Andrzeju Filipie, który pełni misję w Mozambiku.

 

Z danych Kościoła wynika, że obecnie na misjach pracuje 2065 misjonarzy i misjonarek z Polski. Pełnią oni posługę w 97 krajach. Wśród nich są pochodzący z Koniuszowej: Salezjanin ksiądz Paweł Kociołek oraz ojciec Kombonianin Andrzej Filip.


W Święto Trzech Króli podkreśla się, że misjonarze bardzo często stają wobec konfliktów lokalnych, które przeradzają się w rzezie i rozboje, a nawet otwartą wojnę. Udzielają schronienia i pomocy cierpiącym, troszczą się o ofiary nienawiści i wojen. Ryzykują własnym zdrowiem i życiem, by trwać w solidarności z prześladowanymi i bezbronnymi.

Dlatego tak ważne jest duchowe i materialne wsparcie. Dzisiaj w kościołach w całej Polsce zbierane były ofiary, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie działalności polskich misjonarzy. Warto pamiętać także o modlitwie w intencji misjonarzy, by nie zabrakło im zapału i gorliwości oraz by jak Gwiazda Betlejemska prowadzili do Chrystusa tych wśród których posługują.

 


oprac. Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń