Z cyklu: W Teatrze Życia - jeden dzień Marcinka i „Jeden dzień” aktorów z Dabar
sobota, 05 marca 2016 16:32

Jeden dzień dla Marcinka

Co łączy Marcinka Rolę i bohaterów najnowszej sztuki Teatru Dabar?  Jeden dzień. Ten jeden dzień, który wystarczy by wszystko się zmieniło. Dzisiaj rodzice chłopca przekazali najlepszą wiadomość! A w niedzielę za tydzień młodzież zadedykuje Marcinkowi swój sceniczny występ.

 

 

 

Znalazł się dawca dla Marcinka Roli! -  Dostaliśmy najwspanialszą wiadomość - mamy dawcę dla naszego Marcinka! Panie Boże dziękujemy Ci! – poinformowali dzisiaj (6 marca) szczęśliwi rodzice państwo Barbara i Mirosław Rola.


W niedzielę za tydzień (13 marca) o godz. 18.00 aktorzy Teatru Dabar zadedykują Marcinkowi Roli spektakl pt. „Jeden dzień”. Zapraszają do dawnego kina Krokus w Nowym Sączu (Al. Wolności 40) bo chcą wesprzeć dzielnego chłopca i jego rodziców.

 

- Jeszcze kilka dni temu rozmawialiśmy z tatą Marcinka. Mówił nam, że jest źle. Obiecaliśmy nasze wsparcie i modlitwę – opowiada Wioletta Kasprzyk z Teatru Dabar.Dziś dowiadujemy się, że jest dawca! Widzimy analogię. „Wystarczy jeden dzień, by wszystko się zmieniło”. Cud. Nasza sztuka pokazuje samo życie i to jak Bóg działa – mówi z przekonaniem Wioletta.


Aktorzy Teatru Dabar podzielają zdanie swojej koleżanki. – Bardzo się cieszymy, że możemy zagrać dla tak wspaniałego chłopaka, który się nie poddaje i dzielnie walczy z chorobą. Wierzymy, że wyzdrowieje – mówi z nadzieją Natalia Pach.


Do rozmowy włącza się Dawid Filip.Chcemy jakoś pomóc Marcinkowi. Dedykujemy mu spektakl, żeby wiedział, że on i jego rodzice nie są sami w tym trudnym czasie – zapewnia Dawid.

 

Zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=ltwLTublw_k

 

Wydarzenie na fb:

https://www.facebook.com/events/1050022441708399/

 

Obsada:

https://www.youtube.com/watch?v=pNTEBdmGWU0

 

 

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń