Misjonarz na post
sobota, 11 marca 2017 15:55

Misjonarz na post

Niedziela 12 marca to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Na całym świecie pracuje 2007 misjonarzy z Polski, a wśród nich pochodzący z Koniuszowej - o. Andrzej Filip i ks. Paweł Kociołek. Można zaadoptować ich na post.

 

 

 

 

Trwa 4. edycja ogólnopolskiej akcji Misjonarz na post, do której nadal można dołączyć. Projekt jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych i polega na duchowym wsparciu polskich misjonarzy poprzez modlitwę, post, dobre postanowienie albo ofiarowanie cierpienia.


Wystarczy zadeklarować chęć poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej www.misjonarznapost.pl.


Na początku wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail.


Następnie z rozwijanej listy wybieramy kogo obejmiemy wsparciem – osobę świecką, siostrę zakonną, zakonnika, księdza diecezjalnego, brata zakonnego, biskupa.

 

 

Kolejno wybieramy (również z rozwijanej listy) – kraj, w jakim pracuje misjonarz.


Na koniec wystarczy zaznaczyć, że wyraża się zgodę na przetwarzanie danych osobowych i kliknąć w fioletowy prostokąt z napisem „Wesprzyj misjonarza”.


System od razu poda losowo przyznane nazwisko misjonarza, nad którym będziesz sprawował patronat.


Do akcji dołączyło już 11625 osób, co oznacza, że każdego polskiego misjonarza w Wielkim Poście wspiera co najmniej 5 osób.

 

Na misjach są nasi rodacy, pochodzący z Koniuszowej, o. Andrzej Filip – Kombonianin pracujący w Mozambiku oraz ks. Paweł Kociołek – Salezjanin pracujący w Bangladeszu.

 

 

 

 

fot. JJ, archiwum o. Andrzeja i ks. Pawła

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń