Przegląd prasy lokalnej - w Echo Korzennej czytamy…
niedziela, 30 kwietnia 2017 10:24

Przegląd lokalnej prasy

Miliony dla Gminy Korzenna  - ile i na co? Które drogi doczekają się remontu? Jaki tytuł otrzymał włodarz gminy Leszek Skowron? Wybraliśmy dla Was najważniejsze tematy ostatniego numeru Echa Korzennej (marzec-kwiecień).

 

 

 

 

Prawie 11 mln złotych wypłacono już rodzinom z Gminy Korzenna w ramach programu Rodzina 500+. Wnioski o uzyskanie tego świadczenia złożyło blisko 1300 rodzin, a liczba uprawnionych dzieci do korzystania z programu wynosi niespełna 2700 – wynika z podsumowania pierwszego roku obowiązywania programu. W ciągu roku do Ośrodka Pomocy Społecznej nie docierały żadne sygnały o niewłaściwym wykorzystywaniu pieniędzy uzyskanych w ramach programu. Z deklaracji rodzin objętych badaniem ankietowym (można było wybierać więcej niż jedną odpowiedź) i korzystających ze świadczenia wynika, że otrzymywane pieniądze przeznaczają one najczęściej na żywność, odzież i obuwie.

 

 

 

 

Ponad dwa miliony złotych dofinansowania do renowacji dworu w Lipnicy Wielkiej uzyskała Gmina Korzenna z budżetu województwa małopolskiego. Koszt całkowity odrestaurowania parku i dworu w Lipnicy Wielkiej to około 3, mln złotych, dofinansowanie z budżetu województwa wyniesie dokładnie 2,1 mln zł. - Dwór ma być atrakcją turystyczną i miejscem organizacjo wydarzeń kulturalnych o szerszym zasięgu: m.in. koncertów, żywych lekcji historii, biesiad galicyjskich, szkoleń, konferencji informuje Leszek Skowron – włodarz gminy.

 

 

Skrzyżowanie drogi powiatowej w Korzennej z drogą z Pogwizdowa w pobliżu nowej jednostki OSP Korzenna Centrum zostanie zmodernizowane. Niebawem powinny rozpocząć się również remonty dróg w Korzennej, Posadowej Mogilskiej i Mogilnie.

 

 

 

Tytuł „Osobowość roku 2016” w kategorii „Samorząd i społeczeństwo lokalne” przyznawany przez czytelników „gazety Krakowskiej” odebrał wójt Leszek Skowron podczas oficjalnej uroczystości w Muzeum Sztuki i techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Na włodarza Gminy Korzenna czytelnicy oddali blisko 500 głosów sms-owych czyli najwięcej spośród kandydatów tej kategorii.

 

 

 

fot. źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, UG; JJ

źródło Echo Korzennej; oprac. Reda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń