Dieta cud w pięć dni czyli to czego szukasz
poniedziałek, 10 lipca 2017 21:10

Najlepsza impreza na świecie

Drugiej takiej imprezy podobno nie ma na całym świecie. To dobre uzależnienie, od którego człowiek nie chce się uwolnić… Cały rok czeka na ten jeden tydzień. W Dębowcu za każdym razem jest inaczej, teraz uczestnicy mają zacząć dietę. Ale nie byle jaką, a dietę cud.

 

 

 

5 dni – tyle trwa spotkanie młodych ludzi w butach wyczynowych. O co chodzi? O Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu czyli czas spędzony razem i z Bogiem – na koncertach, zabawie, modlitwie, konferencjach. W tym roku ma to być dieta cud – nie tyle dla ciała, co dla ducha.


Ci, którzy są właśnie w Dębowcu na serio wzięli sobie słowa papieża Franciszka, który mówił o tym, że świat nie potrzebuje „młodych kanapowych”, ale aktywnych bohaterów historii.  W Dębowcu jest żywy Kościół zbudowany z ludzi młodych, każda msza się różni, a spowiedź to nie przykry obowiązek ale szczera rozmowa z księdzem, który nie patrzy na zegarek.


-
Dębowiec to dobre uzależnienie od którego człowiek nie chce się uwolnić! Cały rok czeka na jeden tydzień. Dlaczego? Wtedy może odnaleźć Boga a przy tym świetnie się wybawić! twierdzi Agata Bugara. Dziewczyna wie co mówi, bo pojechała tam już po raz siódmy. – Nie ma drugiej takiej imprezy tygodniowej na świecie! – zapewnia dwudziestolatka z Koniuszowej.

 W Dębowcu grali m.in. Tau, Bethel, Magda Anioł, Chili My, Trzecia Godzina Dnia, Maleo Reggae Rockers. W tym roku na scenie wystąpi m.in. zespół niemaGOtu – autorzy hymnu ŚDM 2016.


Tłumy porywali słowem m.in. Arkadio, Wojciech Cejrowski, Patrycja Hurlak, Adam Woronowicz, Marcin Jakimowicz.

 


Spotkanie jest otwarte, nie trzeba kupować pakietu na 5 dni. Można wybrać najlepszy dla siebie punkt programu w dniach od 10 do 14 lipca, ustawić w GPS trasę na Dębowiec w woj. podkarpackim i uwolnić się od skostniałego schematu by z radością modlić się i wielbić Boga na swój sposób.


Saletyńskie Spotkanie Młodych - Dzieje się:

 

Spotkania Saletyni

Młodzi dokonali reanimacji serca - Agata i Tadeusz opowiadają

Wioletta Kasprzyk widzi prawdziwy Kościół

Paulina Kasprzyk o byciu artem

Agata Bugara mówi o innym powołaniu

Tadeusz Kiełbasa w roli ogrodnika

GPS wskazuje Dębowiec

Nasi opowiadają o Saletyńskim Spotkaniu Młodych

Wiaryg(Ł)odni w polskim La Salette

 

 

 

fot. zdjęcia z archiwum uczestników poprzednich lat

Jadwiga Jelińska (Reda)


 

Created by Szczepan Sikoń