Podziel się miłością – oddaj krew
poniedziałek, 04 marca 2013 19:49

Akcja oddawania krwi„Bo miłość to nie są słowa” – po takim hasłem przebiega akcja honorowego oddawania krwi im. ks. Artura Babika, organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Korzennej. Druhowie zapraszają wszystkich krwiodawców w najbliższą niedzielę (10 marca) w godzinach 9.00 – 14.00 do budynku remizy OSP Korzenna.

 

Strażacy z OSP Korzenna organizują akcję po raz 11. W tym roku zmieniono nazwę „WAMPIRIADA” na „AKCJĘ HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI IM. KS.ARTURA BABIKA”. Śp. ksiądz Artur był wikariuszem w Parafii Korzenna w latach 2006-2009. Związany z tamtejszą strażą pożarną, wspierał druhów i sam oddawał krew w organizowanych przez OSP akcjach.

Aby oddać krew należy:
•    być zdrowym
•    nie spożywać alkoholu przez ostatnie 24 godziny przed pobraniem krwi
•    ważyć minimum 50 kg

W punkcie pobrań należy przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz numerem PESEL. Organizatorzy zachęcają wszystkich do włączenia się w akcję. Kierowana jest ona bowiem nie tylko do Strażaków.

Pamiętajmy, że honorowe oddawanie krwi to szlachetna i potrzebna inicjatywa, która ratuje życie milionom ludzi.

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń