Strażak, który jeździ na sankach. Głosuj na Maćka!
piątek, 12 stycznia 2018 07:37

Nasz sportowiec w plebiscycie

Maciej Kiełbasa z Koniuszowej, strażak OSP Mogilno, ma szanse zostać Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny 2017 roku. Właśnie rozpoczął się plebiscyt organizowany przez Stowarzyszenie dla Miasta. To już czwarta nominacja niezwykle utalentowanego saneczkarza.

 

 

 

 

- Ta nominacja jest dla mnie uwieńczeniem moich starań, które czynię żeby wspiąć się za każdym razem na najwyższe stopnie podium – mówi naszemu portalowi Maciej Kiełbasa.

 

Maciej ma zaledwie 19 lat, ale na koncie mnóstwo sukcesów, m.in. V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów 2017. Z kolei w 2015 roku wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Polski w kategorii Juniorów Młodszych. Trenerzy młodego zawodnika (Dariusz Ziarno i Zdzisław Janisz) oraz jurorzy podkreślają jego znakomite warunki fizyczne - wysoki i długi zasięg ramion. Chwalą jego upór i ambicję, bo choć Maciek uprawia saneczkarstwo dopiero 7 lat, szybko nadrabia zaległości w treningu specjalistycznym. Robi duże postępy i rokuje nadzieję na bardzo dobre wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej.

 

 

Jeżeli chcesz, żeby Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny 2017 roku został Maciej Kiełbasa wyślij SMS pod nr 72480, o treści: TYP.SR.74
Koszt 2 złote netto plus VAT

 

Sukcesy Maćka Kiełbasy:

 

II Miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorów 2017

II Miejsce - Międzynarodowe Zawody Saneczkowe 2017

I Miejsce - Międzynarodowe Zawody Saneczkowe 2015

I Miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorów 2015

II Miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorów 2016

III Miejsce - Międzynarodowe Zawody na Ukrainie 2015

 Jadwiga Jelińska (Reda)

fot. archiwum zawodnika

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń