Mife… co? Propozycja na ferie zimowe
piątek, 09 lutego 2018 17:17

Misyjne Ferie Zimowe To nie jest propozycja dla tych, którzy słysząc hasło „ojcowie misjonarze” wybuchają śmiechem. Niech żałują, bo cztery dni w Domu u Kombonianów są szalone! Spędza się ten czas wcale nie z nudnymi duchownymi, ale z pozytywnie zakręconymi misjonarzami, a przede wszystkim z rówieśnikami, którzy przyjeżdżają do Krakowa z różnych stron Polski, by spędzić tu niezapomniane ferie.

 

 

 

Dom Misjonarzy Kombonianów

Andrzej Filip – nasz misjonarz z Koniuszowej rozeznawał tu swoje powołanie i jak przed laty przyjeżdżał do Kombonianów w Warszawie, potem w Krakowie, tak dzisiaj będąc już jednym z nich, pełni swoją misję w Mozambiku. Ale MiFeZi – czyli Misyjne Ferie Zimowe nie są tylko dla tych, którzy biją się z myślami i szukają swojej życiowej drogi.

 

Na tydzień ferii do Kombonianów może przyjechać każda dziewczyna i chłopak ze szkoły średniej, którzy szukają oryginalnego, a zarazem ciekawego pomysłu na zimowe szaleństwo w czasie wolnym od szkoły.

 

 

fot. www.kombonianie.pl

W Domu u Kombonianów przy ul. Skośnej 4 w Krakowie nie uświadczysz sztywnej atmosfery. Wszyscy traktują Cię jak przyjaciela, równego sobie kumpla, pomimo że przyjechałeś/łaś tu pierwszy raz. Dużo się rozmawia, na absolutnie każdy temat przy dobrej kawie. A jeśli masz ochotę na ciastko do tego, po prostu idziesz do kuchni i sobie bierzesz. Bo w tym Domu każdy ma czuć się jak u siebie.

 

 

Są gry i zabawy, trwające nieraz do drugiej w nocy! Weźmiesz też udział w podróży do Afryki albo Ameryki, bez ruszania się z fotela. Jest bowiem wideokonferencja z misjonarzami, którzy służą na krańcach świata, mnóstwo zdjęć zatykających dech w piersiach i egzotyczna muzyka na żywo!

 

MiFeZi to czas spotkania super ciekawych ludzi (rówieśników i nie tylko). Poznasz uczestników, którzy z bagażem swoich życiowych doświadczeń przyjeżdżają z każdej części Polski i chętnie wymieniają się swoimi poglądami, pomysłami na życie, a także kulturą regionu w którym mieszkają.

 

fot. www.kombonianie.pl

 

Bliżej poznasz też samego siebie, bo znajdzie się czas na momenty wyciszenia i rozmowy z Bogiem.

 

Odwiedzisz też ciekawe miejsca w Krakowie. Jeśli dopisze pogoda, bitwa śnieżna i lepienie bałwana masz jak w banku! Pomożesz też potrzebującym, bo w planie są odwiedziny w zaprzyjaźnionym DPS-ie.

 

Dzięki MiFeZi masz szansę by wyjechać do jakiegoś kraju misyjnego. Jeśli bowiem rozpoczniesz u Kombonianow formację, czyli będziesz uczestniczyć w comiesięcznych weekendowych spotkaniach, możesz po jakimś czasie zostać posłany na doświadczenie misyjne np. do Ugandy, Kenii czy Etiopii. Kombonianie co roku, w jednym z wakacyjnych miesięcy organizują takie wyjazdy dla studentów i osób pracujących.

 

 

 

Zapisz się już dzisiaj ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) i namów znajomych. Pomóż też rozreklamować tę inicjatywę (zwłaszcza jeśli Ty nie możesz przyjechać).

 

Termin – od 20 lutego (wtorek) od godz.17.00 do 24 lutego (sobota) do godz. 11.00

Miejsce: Dom Misjonarzy Kombonianów w Krakowie przy ul. Skośnej 4.

Koszt to 190 zł.

 

- Zapraszamy i czekamy na ciebie! – zachęcają Kombonianie.


Jadwiga Jelińska (Reda)

fot. prywatne archiwum JJ

 

 

 

Created by Szczepan Sikoń