Aktualności
Gdzie mieszkacie? Proboszcz miał odwagę zapytać gości FOTOREPORTAŻ część 2
sobota, 30 czerwca 2018 16:56

III Ogólnopolskie Spotkanie Mogilnian

Wydawałoby się, że skoro to III Ogólnopolskie Spotkanie Miejscowości o nazwie Mogilno, to nikomu nawet do głowy nie przyjdzie zapytać gdzie kto mieszka. A jednak proboszcz Parafii Mogilno się ośmielił, ale jego pytanie wcale nie było bez sensu. Autorka reportażu też zadawała gościom pytania i okazało się, że niektórzy chociaż nie spali już od 5.30, to na spotkanie w starym kościele i tak poszli bez śniadania.

Więcej…
 
Tylko u nas: Mieszkańcy Mogilna przyjechali do Mogilna FOTOREPORTAŻ część I
sobota, 30 czerwca 2018 00:53

III Ogólnopolskie Spotkanie Mogilnian

To nie błąd rzeczowy. Bo właśnie w tutejszym Mogilnie, w ten piątek rozpoczęło się III Ogólnopolskie Spotkanie Mieszkańców Miejscowości o nazwie Mogilno. A jest ich w Polsce pięć – 4 wsie i jedno miasto. Śmiało można zatem rzec, że jest to wydarzenie na skalę ogólnopolską, więc i Redakcji portalu Myśl Globalnie Działaj Lokalnie nie może tam zabraknąć. Towarzyszymy delegatom z aparatem, i od momentu ich zakwaterowania, aż do kończącej zjazd biesiady, specjalnie dla naszych Czytelników będziemy na bieżąco relacjonować to, co dzieje się teraz w Mogilnie.

Więcej…
 
W tym roku walentynki się posypały. I dobrze, bo prawdziwe Święto Miłości jest dzisiaj! FELIETON
czwartek, 21 czerwca 2018 11:00

21 czerwca - Święto Miłości

Łaska Boska, że w tym roku Środa Popielcowa wypadła w Walentynki, i wielu posypały się plany na romantyczną kolację. Nigdy nie pojmę dlaczego w Polsce święto zakochanych celebruje się 14 lutego. Przecież to w ogóle nie nasza tradycja, tylko moda która przyszła z Zachodu. Nie mówiąc już o tym, że zima nie sprzyja przecież zakochanym, bo co za przyjemność całować się na mrozie? Nie lepiej na łące, wśród kwiatów i w pełnym słońcu? A dzisiaj jest ku temu dobra okazja, bo według bliskiego nam kalendarza Słowian – w najkrótszą noc w roku, tzw. Kupalnockę, obchodzimy Święto Miłości.

Więcej…
 
3 nasze szkoły uczą, ale potrafią i bawić. Sezon festynów rozpoczęty!
niedziela, 10 czerwca 2018 12:06

Sezon rozpoczęty!

Przyjęło się w naszej okolicy, że czerwiec jest miesiącem rodziny. A to dlatego, że końcem maja obchodzimy dzień Matki, pierwszego dnia nowego miesiąca świętują dzieci, zaś z końcem roku szkolnego, składamy życzenia ojcom. Nagromadzenie rodzinnych uroczystości, a także radość z lata są zachętą do organizowania przez Szkoły na terenie Parafii Mogilno pikników i festynów. Pierwszy piknik już był – niech zdjęcia i relacja z Koniuszowej będą zachęta do wzięcia udziału w festynach, które przed nami.

Więcej…
 
Daj dziecku czas i uśmiech, nie tylko od święta
sobota, 09 czerwca 2018 05:35

Integracyjny Dzień Dziecka

Na prośbę naszej Czytelniczki zapraszamy na Integracyjny Dzień Dziecka do Nawojowej. Wspólny rodzinny wyjazd to dobry plan na niedzielę zwłaszcza dla tych, którzy zabiegani przez cały tydzień, nie mają wystarczająco dużo czasu na zabawę z pociechą. Korzystając z licznych atrakcji, uczestnicy pomogą przy tym chłopcu z guzem ośrodkowego układu nerwowego.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 25

Created by Szczepan Sikoń