z Afryki i innych kontynentów
Ks. Paweł Kociołek - niech nas wyróżnia to, co dobre!
środa, 06 stycznia 2016 20:44

Ks. Paweł Kociołek

Ksiądz Paweł Kociołek, misjonarz z Koniuszowej pisze do nas z Bangaldeszu. Dziękuje Parafianom z Mogilna, że pomagają mu pomagać. Zobaczcie jego przygotowania do Bożego Narodzenia, świąteczne prezenty oraz dom jaki niedawno wybudował dla jednej z rodzin.

Więcej…
 
Przedszkole w Matany – ulotki i deklaracje
wtorek, 03 lutego 2015 19:47

Deklaracje i ulotki do zabrania

Pierwsze deklaracje już wpływają! Dziękujemy Rodzinom z naszej Parafii, które zaangażowały się w projekt.  Aby zapewnić dzieciom z Ugandy rok nauki w przedszkolu i dwa posiłki dziennie wystarczy 50 złotych miesięcznie! Wydrukowane deklaracje, które wystarczy tylko wypełnić i odesłać oraz ulotki informacyjne można zabrać ze stolika przy wejściu do kościoła.

Więcej…
 
„Przedszkole w Matany” – poślijmy razem kawałek serca do Afryki!
piątek, 23 stycznia 2015 19:40

Sukces i kontynuacja projektu

Każdego dnia od poniedziałku do piątku o godz. 13:00 dzieci otrzymują posiłek. 422 roześmianych przedszkolaków z Ugandy zajada kaszę wyjmując ją małymi rączkami z kubeczków. Rok temu pisaliśmy o rozpoczęciu projektu Świeckich Misjonarzy Kombonianów „Przedszkole w Matany”, dzisiaj informujemy o sukcesie i kontynuacji dzieła, w które włączyły się także Rodziny z naszej Parafii.

Więcej…
 
6 stycznia - Dzień Pomocy Misjom
wtorek, 06 stycznia 2015 23:19

Dzień Pomocy Misjom

W Święto Trzech Króli w sposób szczególny łączymy się z tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę nieznającym Chrystusa. Kościół przypomina, że misjonarze potrzebują naszego duchowego i materialnego wsparcia. Dzisiaj nasze myśli kierujemy więc w stronę Azji oraz Afryki – pamiętamy o księdzu Pawle Kociołku posługującym w Bangladeszu oraz o. Andrzeju Filipie, który pełni misję w Mozambiku.

Więcej…
 
List od ks. Pawła Kociołka z Bangladeszu ZDJĘCIA
niedziela, 07 grudnia 2014 10:56

List od ks. Pawła Kociołka

Salezjanin - ksiądz Paweł Kociołek pochodzący z Koniuszowej napisał do nas list z misji w Bangladeszu. Czytamy w nim o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia, nowych internatach dla chłopców oraz budowie przedszkola i kaplic. Publikujemy cały list oraz zdjęcia, na których możemy zobaczyć owocną działalność księdza Pawła.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 4 z 7

Created by Szczepan Sikoń