Kościół i religia
Dla tych co nie zdążyli – konfesjonały jeszcze czynne
środa, 28 marca 2018 20:49

Dużury spowiedzi świątecznej

Ci którzy chcą, ale do tej pory nie zdążyli się wyspowiadać przed Świętami Wielkanocnymi, jeszcze mają na to szansę. W sądeckich kościołach ojcowie Jezuici będą posługiwać w konfesjonałach jeszcze do soboty włącznie.

Więcej…
 
Jak zrobić użytek z wielkanocnej palmy? Dawniej połykano „kotka” by mieć siłę.
poniedziałek, 26 marca 2018 21:07

Niedziela Palmowa

Palma wielkanocna poświęcona i wielu zadaje sobie pytanie co z nią teraz zrobić. Wyrzucić jakoś nie mamy śmiałości, bo chyba nie wypada. Spalić? Tak od razu to szkoda, ale ile można trzymać na ozdobę? Podpowiadamy jak z palmy zrobić użytek.

Więcej…
 
Obsypani serduszkami czy posypani popiołem? Środa Popielcowa i walentynki nie do pogodzenia
środa, 14 lutego 2018 06:49

Posypmy głowy popiołem 14 lutego – ta data kojarzy się jednoznacznie ze świętem zakochanych. Ale w tym roku tego dnia przypada również Środa Popielcowa, obchodzona przez katolików. Okazuje się, że dwa porządki, które reprezentują Środa Popielcowa i walentynki - a więc umartwienie i radosne świętowanie - są „nie do pogodzenia”.

Więcej…
 
Uniwersytet na wsi – zapisz się na darmowe studia w Krużlowej
sobota, 03 lutego 2018 08:19

Uniwersytet na wsi

Studiowanie na wsi stanie się możliwe, bo w Krużlowej ruszą zajęcia w ramach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Publikujemy harmonogram i tematykę zajęć oraz wyjaśniamy kwestie techniczne funkcjonowania uczelni.

Więcej…
 
Światłość na oświecenie pogan – jaka jest wartość gromnicy?
piątek, 02 lutego 2018 18:57

Wartość gromnicy

2 lutego wyciągamy rękę po gromnicę, gdyż w Święto Ofiarowania Pańskiego przynosimy ją do kościoła w celu poświecenia. Wyceniamy dzisiaj wartość tej świecy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 23

Created by Szczepan Sikoń