Strona głównaArchiwumJuż jutro! Osteoporoza – badanie

Już jutro! Osteoporoza – badanie

Jutro (24 sierpnia) w godzinach od 10.00 – 10.30 będzie można skorzystać z badania osteoporozy. Specjalny ambulans zatrzyma się w na parkingu przy parafialnym kościele w Mogilnie. Choroba latami rozwija się bezobjawowo, dlatego tak ważne jest wczesne jej wykrycie i rozpoczęcie leczenia.

Badanie jest bezbolesne i trwa tylko 2 minuty. – Po nim otrzymacie państwo wynik określający poziom wapnia w kościach – mówią specjaliści z Krakowskiego Centrum Diagnostyki, które przeprowadzi jutrzejsze badanie. W przypadku wykrycia osteoporozy będzie możliwość skierowania na bezpłatne badanie kości szyjki udowej i kręgosłupa.

wskazania do badania:
zła dieta (niedobór wapnia i witaminy D)palenie tytoniu oraz nadużywanie alkoholu, kawymała aktywność fizyczna, mała ekspozycja na światło

oraz:

cukrzyca, choroby nereknadczynność tarczycy i przytarczycokres menopauzy (zaburzenia hormonalne)choroby reumatycznenadużywanie lekówspadek wzrostuuporczywe bóle kręgosłupa (głównie pleców)

drętwienie i niedowład kończyny dolnej

Z osteoporozą zmaga się co dziesiąty człowiek na świecie, a do tego z ryzykiem jej pojawienia się powinna liczyć się co trzecia kobieta, która ukończyła już pięćdziesiąty rok życia. Wczesne wykrycie i leczenie może uchronić nasze kości.

BADANIE OSTEOPOROZY

w ambulansie – na parkingu przy kościele w Mogilnie
24 sierpnia – sobota
godzina 10.00 – 10.30