czwartek, 19 września, 2024
Strona głównaArchiwumLekcje z Bogiem czyli rekolekcje klas III gimnazjum ZDJĘCIA

Lekcje z Bogiem czyli rekolekcje klas III gimnazjum ZDJĘCIA

Gimnazjaliści z naszej parafii uczestniczyli w ubiegły weekend w rekolekcjach przygotowujących ich do sakramentu bierzmowania. Pytamy Księży jaki jest cel takich dni skupienia, a młodzież o owoce tego czasu.

W trzydniowych rekolekcjach wzięło udział 46 uczniów z III klasy gimnazjum – 34 osoby z Mogilna i 12 z Koniuszowej. Do Ciężkowic młodzież pojechała z księdzem proboszczem Emilem Myszkowskim oraz księdzem Marcinem Bukowcem.

Rekolekcje prowadził dyrektor ośrodka rekolekcyjnego ks. mgr lic. Marcin Krępa. Podczas konferencji i homilii mszalnych przybliżał młodzieży bohaterów biblijnych, którzy są dla wzorem postępowania, myślenia i życia.

Rekolekcje służyły temu, by młodzież nieco zbliżyła się do Boga, prosząc zarazem Ducha Świętego o wsparcie na czas ostatniego etapu przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowaniawyjaśnia ks. Marcin Bukowiec. – Jest to ważny i trudny czas dla duchowości młodego człowieka, tym bardziej że obserwuje się nie raz wśród młodzieży obojętne nastawienie do spraw Bożych – mówi ksiądz Marcin.

Uczestnictwo w rekolekcjach zamkniętych w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach pozwoliło młodym ludziom odkryć na nowo wartość spotkania z żywym Bogiem obecnym w sakramentach.

Rekolekcje wspominam bardzo dobrze. Miałam tam czas na modlitwę, śpiewanie, spowiedź świętą i adorowanie Boga – opowiada Agnieszka Klimontowska z Mogilna. – Rekolekcje w Ciężkowicach „zmuszają”, nas do refleksji nad własnym życiem i nad tym jak postrzegamy i traktujemy Boga. Ja po rekolekcjach czuję się bardziej skupiona na modlitwie i mam nadzieję że zmieni to coś w moim życiu. Zachęcam do udziału w rekolekcjach bo jest to spotkanie z samym Bogiem – mówi Agnieszka.

Jej koleżanka z klasy, Magdalena Kurcap tak wspomina weekend w Ciężkowicach: – Rekolekcje interesujące, ponieważ konferencje były bogate w treść. Nowym doświadczeniem była spowiedź w formie rozmowy ,,oko w oko” z kapłanem. Ten czas pozwolił mi w pełni zrozumieć czym jest sakrament bierzmowania – dzieli się Magda Kurcap.

Myślę, że te rekolekcje wydadzą wielkie duchowe owoce w sercach naszej młodzieży – podsumowuje ksiądz Marcin Bukowiec.

Zdjęcia w GALERII (fot. źródło: Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach)