Strona głównaArchiwumParafia Mogilno - Refleksje

Parafia Mogilno – Refleksje

Do Kręgu Misyjnego należę drugi rok. Zapisałam się na te właśnie grupę, ponieważ chciałam dowiedzieć się więcej o misjach i pracy misjonarzy.Na KM wiele się wydarzyło… Najbardziej podobała mi się wycieczka do SMA w Piwnicznej Zdrój. Mogliśmy obejrzeć tam bardzo interesujący film o dzieciach z Afryki: ich zajęciach, codziennej pracy, przygotowaniu do dorosłego życia. Mieliśmy tez okazję podziwiać afrykańskie instrumenty muzyczne.Cieszę się, że należę do wspólnoty Kręgu Misyjnego, ponieważ wszyscy tutaj są bardzo mili i serdeczni. A nasz opiekun ks. Tomasz bardzo poważnie traktuję naszą grupę i chce, byśmy czuli się w niej jak najlepiej. Dba o dyscyplinę, ale kiedy można lubi z nami pożartować.

MARCELINA

Do Kręgu Misyjnego należę ponad 4 lata. Przychodzę na spotkania, ponieważ mogę spędzić tu miło czas. Na KM oglądamy ciekawe filmy i prezentacje, czytamy prasę misyjną, a oprócz tego jeździmy na wycieczki, organizujemy ogniska i zabawy przy muzyce. Najbardziej utkwiła mi w pamięci wycieczka do Krościenka.

ADI

Do Kręgu Misyjnego należę rok. Jestem tutaj, ponieważ interesuję się misjami i chcę bliżej poznać życie mieszkańców krajów misyjnych. Podobają mi się organizowane przez KM liczne wycieczki, ogniska i zabawy. Cieszę się, że należę właśnie do tej grupy!

GATKA

Do Kręgu Misyjnego należę ponad 2 lata. Do uczestnictwa w spotkaniach namówiła mnie moja starsza siostra. Na KM modlimy się w intencji mieszkańców krajów misyjnych. Cieszę się, że w ten sposób im pomagam. Zapraszam wszystkich na Krąg Misyjny. Należąc do niego pomagamy misjom!
ZDZISEK Do Kręgu Misyjnego należę ok.3 lat. Przez ten czas bardzo „zbratałam” się z członkami wspólnoty. Przeżyliśmy razem wiele niezapomnianych chwil: jeździliśmy na wycieczki, organizowaliśmy ogniska oraz zabawy przy muzyce. Gościliśmy także wielu misjonarzy. Najmilej wspominam spotkanie z o. Pascalem z Konga.Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w Kręgu Misyjnym. Naprawdę warto! KADI Do Kręgu Misyjnego należę ponad rok. Lubię przychodzić na spotkania i brać udział w wycieczkach, ogniskach i zabawach, na których jest fajna muzyka. Na KM rozmawiamy o misjach, oglądamy filmy, a nawet śpiewamy. Czasami są cukierki!
KAROL Jestem uczestniczką Kręgu Misyjnego ok. 3 lat. Zapisałam się właśnie na tą grupę, ponieważ chce dowiedzieć się czegoś więcej o misjach. Podobają mi się nasze spotkania w salce, ale także wspólne wyjazdy i zabawy. Najbardziej utkwił mi w pamięci wyjazd do Domu Rekolekcyjnego Stowarzyszenia Misji Afrykańskich w Piwnicznej Zdrój.

Na KM poznałam wielu nowych znajomych. Wszyscy tutaj są bardzo mili i sympatyczni.

KAMI Do Kręgu Misyjnego należę co prawda niezbyt długo, ale już wiem, że jest wspaniale!!! Nasz opiekun – ks. Tomasz Kłósek jest bardzo sympatyczny i przyjazny. Uczestnicy również- poznałam tu nowe koleżanki i kolegów.Na spotkaniach jest bardzo ciekawie. Bardzo podobało mi się, kiedy pracowaliśmy w mniejszych grupach i mieliśmy do wykonania pewne zadanie. Celem było opracowanie jakiegoś artykułu z czasopisma misyjnego i przedstawienie go wszystkim uczestnikom. Ja współpracowałam z Agatką. I chociaż niewiele opowiedziałyśmy o naszym artykule, ksiądz nas pochwalił i podarował nam symboliczną nagrodę. NATALIA Do Kręgu Misyjnego należę rok. Podoba mi się, że oglądamy filmy i prezentacje o tematyce misyjnej oraz że organizujemy różne wycieczki, ogniska i zabawy. Na Kręgu Misyjnym jest naprawdę super!
UCZESTNICZKA KM Do Kręgu Misyjnego należę już kilka lat. Razem z moją siostrą i koleżanką jesteśmy w zarządzie:) Cieszy mnie, że coraz młodsi przychodzą na nasze spotkania. Lubię, kiedy dzieci z uwagą słuchają różnych historii na temat swoich rówieśników i misjonarzy oraz ich pracy na misjach. Dużą radość sprawia nam fakt, że dwóch spośród naszych opiekunów jest teraz na misjach.

Oprócz zabaw, ognisk i spotkań z misjonarzami, prowadzimy adorację w każdy pierwszy czwartek miesiąca, różaniec w obcych językach podczas Tygodnia Misyjnego w październiku, aktualizujemy również gazetkę przy wejściu do kościoła.Serdecznie zachęcam wszystkich do uczęszczania na Krąg Misyjny.

SYLWIA Na Krąg Misyjny zapisałam się w tym roku. Zdecydowałam się na uczestnictwo w spotkaniach, ponieważ interesuję się misjami, a także lubię angażować się w życie Kościoła. Podoba mi się, że bierzemy udział w różnych projektach i przedsięwzięciach oraz, że oglądamy interesujące filmy o tematyce misyjnej.Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam na naszą grupę. Naprawdę warto!
PATI Na Krąg Misyjny uczęszczam już kilka lat. Spotkania te pozwalają mi na chwilę odpoczynku, spotkanie z innymi członkami grupy, jak i na chwilę modlitwy.Lubię chodzić na KM ze względu na to, że dowiaduje się na nim coraz więcej różnych informacji o misjach. Chciałabym, aby na nasze spotkania uczęszczało jak najwięcej osób, by mogły zobaczyć jak żyją inne dzieci na świecie i jak tak naprawdę wygląda ich rzeczywistość.

Mam nadzieję, że będziemy gościć na naszych spotkaniach wielu misjonarzy, którzy będą opowiadać nam o swojej pracy.

KAROLINA Na Krąg Misyjny zapisałam się w tym roku. Do uczestnictwa w spotkaniach namówiła mnie siostra. Zapisałam się na KM, ponieważ chciałabym bliżej poznać życie mieszkańców krajów misyjnych, zwłaszcza Indii.Cieszę się, że organizujemy wycieczki i zabawy przy muzyce. Najbardziej podobała mi się wycieczka do Krościenka. Było wspaniale!

PAULINA