Strona głównaArchiwumParafia Mogilno - Uroczysta "Suma"

Parafia Mogilno – Uroczysta „Suma”

21 lutego 2010 roku nasza parafia przeżywała niezwykłe chwile. Uroczystą sumę o zdrowie dla ks. Proboszcza w tym dniu sprawował JE Ks. Arcybiskup Zygmunt Zimowski, wraz z licznie przybyłymi kapłanami. Na zakończenie Mszy św. przemówił także ks. Proboszcz, który przekazał szczere podziękowanie wszystkim obecnym.Dostojnemu Gościowi podziękował także Pan Leszek Skowron – Wójt Gminy Korzenna.

Nie zapomniano o Mamusi Pana prof. Władysława Sułowicza, który opiekuje się w Krakowie Ks. Proboszczem. Ciepłe słowa skierował do niej Ks. Arcybiskup i Pan Wójt.

Słowo ks. Proboszcza na zakończenie Mszy św. o jego zdrowie, sprawowanej przez księży – kolegów kursowych, pod przewodnictwem JE Arcybiskupa Dra Zygmunta Zimowskiego – Przewodniczącego Papieskiej Rady do Spraw Służby Zdrowia (Mogilno, 21.02.2010 r.)

Serdecznie wszystkich pozdrawiam z kliniki w Krakowie. Dziękuję za wielkie duchowe wsparcie w chorobie. Dziękuje wszystkim Parafianom, Gościom, Znajomym i Władzom. Szczególnie serdecznie dziękuję kapłanom w roku kapłańskim. Kapłani to słudzy chorych. Nade wszystko dziękuję kolegom rokowym na czele z kolegą od młodości Księdzu Arcybiskupowi Zygmuntowi Zimowskiemu. Jemu tak bardzo leżą na sercu sprawy zdrowia. A Papieska Rada Do Spraw Służby Zdrowia, powołana przez Jana Pawła II, przeżywa swoje 25lecie. Ksiądz Arcybiskup odwiedził mnie wczoraj z kolegami. Wyraził wdzięczność służbie zdrowia na czele z Profesorem Władysławem Sułowiczem, naszym wielkim rodakiem. Dziękuję Mamusi Pana profesora. „Bóg zapłać” wszystkim!

Wiersz-rymowanka autorstwa ks. Proboszcza Leszka Kozioła na dzień poświęcenia figury św. Walentego w Mogilnie 14.02.2010 r.

Walenty na Mogilnie na chórze rozpięty,Raczej to nie biskup, a kawaler wzięty.Zachęca do miłości krzyża i ofiaryI czeka na pary jak kawaler stary.A może to Rysiek nasz sąsiad kochany,Niech go Bóg wynagrodzi – taki był oddany!Siedemset lat parafii już prawie minęłoIle to Walentych tu się przewinęło.Dziś siedzą na chórze szukając swej pary,Walenty doradzi, ześle Boże dary.Ceńmy więc Patrona walentynkowego,On szczerze upomniał już tu niejednego.Poradził mu w chorobie, a także w miłości,

Bo to wielki Patron sfery intymności.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »