Strona głównaArchiwumParafia Mogilno - Sezon otwarty!

Parafia Mogilno – Sezon otwarty!

Parada motocykli, występ zespołu „Razor of decadence”, loteria fantowa, konkursy z nagrodami, kiermasz kwiatów z krepiny, bogaty bufet – atrakcje, jakie czekały na uczestników pikniku rodzinnego, który odbył się w naszej parafii w niedzielę 23 maja.

Impreza, zorganizowana z okazji otworzenia sezonu rowerowo – motocyklowego, została przygotowana przez członków Młodszej Grupy Młodzieżowej oraz ich opiekuna ks. Mariusza Florka. Wzięli w niej udział nie tylko nasi parafianie, ale także mieszkańcy sąsiadujących miejscowości. Kilkadziesiąt motocyklistów wraz z rowerzystami okrążyło okoliczne wsie, w celu oficjalnego otwarcia sezonu dla wszelkich pojazdów. Uroczysty korowód rozpoczął obchody rodzinnego pikniku. Na placu kościelnym przygotowano dla gości szereg atrakcji. Największą z nich okazała się loteria fantowa. Główną nagrodę – rower górski, otrzymała właścicielka losu numer 380 – Adrianna Natanek. Spośród wszystkich pięciuset kuponów, zostało wyłonionych kilkadziesiąt z nich. Szczęśliwcy otrzymali cenne upominki. Przekonujące argumenty konferansjera – Pawła Roli, spowodowały, że dużym zainteresowaniem cieszyły się także liczne konkursy. Dzieci rywalizowały w nich o miejsce na krzesełku, tatusiowie, modelując włosy swoim córkom, demonstrowali zdolności fryzjerskie, najmłodsi pomagali swoim rodzicom zjeść smaczny kisiel, z kolei całe rodziny prezentowały wiosenną kolekcję kreacji, wykonanych z ekologicznych materiałów. Z myślą o Święcie Mam, został przygotowany kiermasz kwiatów z krepiny. Młodzież, pod czujnym okiem pani Teresy Filipowicz oraz Marii Bugara, własnoręcznie wykonała ozdoby. Jak zdradziła jedna z artystek, kompozycje kwiatowe były efektem intensywnej pracy, trwającej kilkanaście dni. Dużą popularnością cieszyła się gra w „piłkarzyki” oraz trampolina, z której korzystali najmłodsi uczestnicy pikniku.  Bogaty bufet oferował orzeźwiające napoje, pyszne ciasta i gofry, kiełbaskę z grilla oraz tradycyjne wiejskie potrawy. Na zakończenie imprezy, uczestnicy mogli wysłuchać koncertu grupy muzycznej „Razor of decadence”, w której występują m.in., pochodzący z naszej parafii, Krzysztof i Sławek Fornagiel, Janusz i Adam Zwolenik. Całkowity dochód uzyskany podczas pikniku, zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd młodzieży. Jak powiedział x. Mariusz Florek – główny organizator, podobna impreza planowana jest w jesieni, na zakończenie sezonu.

Reda