niedziela, 8 września, 2024
Strona głównaArchiwumHej kolęda, hej kolędy to czas! Wspólne śpiewogranie w Mogilnie

Hej kolęda, hej kolędy to czas! Wspólne śpiewogranie w Mogilnie

Młodzież zaprasza wszystkich Parafian na wspólnotowe śpiewogranie! W wigilijny wieczór spotkamy się w kościele by razem śpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Kolędowanie to piękny zwyczaj śpiewania pobożnych pieśni sławiących Dzieciątko Jezus. W naszej wspólnocie parafialnej chcemy kontynuować tradycję, dlatego 24 grudnia w wigilię Bożego Narodzenia, o godzinie 22.00 (przed pasterką, o 23.00 nieszpory) spotkamy się w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża w Mogilnie, by razem śpiewać oraz wygrywać kolędy i pastorałki. Młodzież namawia, by przynieść instrumenty. – To jest tylko mała próba kolędowania wspólnymi siłami – przyznają skromnie organizatorzy. – Najważniejsze jest to, żeby Parafianie przyszli z instrumentami i zagrali z nami. A kto nie gra, niech wspomoże nas głosem – zachęcają inicjatorzy.

Zaproszeni są WSZYSCY i KAŻDY Z OSOBNA!